Pidepunkte harmoonia energia I taseme õpilasele

1. Mis on harmoonia energia ja kust see tuleb?

Harmoonia energia on üks paljudest meie ümber ja sees voolavatest energiatest. See energia on  osa Kõiksusest. Endale väge paludes tegi Ralf taotluse, mis kõlas järgmiselt: “Mina olen Harmoonia ja     ma kiirgan seda kõikjale. Mina olen tänulik selle üle.”

Harmoonia energia olemus on harmoonia loomine meie sees, lähiümbruses, Kõiksuses. Luues harmooniat endas tunneme järjest suuremat üheks olemist kõiksusega, harmoniseeruvad ebakõlad ja paranevad haigused. Harmooniline inimene on õnnelik ja armasav. Tema lähedale sattuvad inimesed harmoniseeruvad tema väljas.

Iga pühitsuse saanu saab nö “laadida” harmoonia energiaga nii ennast kui kogu elavat-olevat maailma enda ümber. Inimesi, loomi, taimi, asju, töid, plaane … kõike. Seejuures on vaja hoolega enda jaoks läbi mõelda ja tunnetada nelja asbekti.

Esiteks: Sa võtad kõige suhtes, mis Sinuga toimub vastutuse. Sa tunnistad ja püüad jõuda taipamiseni, et kõik, mis Sinu ellu on tulnud, on võimalus õppida. Selle oled Sa oma tegude ja mõtetega ise oma ellu tellinud. Õppetüki või selle osa ära õppimisest annab märku taipamine. Taipamist märkad kindlasti. Naudi seda! Jälgi kuidas pärast taipamist toimid analoogsetes olukordades teisiti. Kirjuta need taipamised ja olukorrad üles, et nendest edaspidi vajadusel tuge leida.

Teiseks: Harmoonia energia on vaba Kõiksuse energia. Pärast pühitsust voolab ta Kõiksusest läbi Sinu sinna kuhu Sa teda oma taotlusega suunad. Sinu siht on muutuda järjest armastavamaks kristallpuhtaks kanaliks Kõiksuse ja taotletud eesmärgi vahel (selle koha vahel, kuhu Sa energiat suunad).

Kolmandaks: Mida rohkem harjutad ja selle energiaga koos töötad, seda võimsamad vood Sinu käsutusse antakse.

Neljandaks: Pea meeles, et põrgutee on sillutatud heade kavatsustega. Seega enne kui hakkad kedagi või midagi (kes/mis ei ole Sina või Sulle otseselt vajalik asi) laadima küsi luba, sest igaühel on sünnipärane õigus ja kohustus teha ise endasse puutuvad valikud.

2. Energia harjutused.

Energia harjutused puhastavad ja sünkroniseerivad inimese nii sisemist energiasüsteemi kui ka kõiki välimisi energiakehasid, tõstavad vibratsiooni ja tugevdavad eluenergiat.

Kui inimese energiasüsteem töötab sünkroonselt ja inimesel on palju eluenergiat, siis tunneb ta end õnneliku ja armastavana. Ta kiirgab seda kõigele enda ümber ja tal on külluses jõudu, sära ja energiat, et teha ära kõik vajalikud toimetused ning areneda.

Enamik lapsi sünnib siia ilma harmooniliselt toimiva energiasüsteemiga. Tulenevalt meie elufilosoofiast ja sellest alguse saavatest reageeringutest hakkab meist enamuse energiasüsteem kahjustuma. Rikkudes energeetikat tõmbame omale ligi “ebameeldivaid sündmusi” ehk õppetükke taipamaks disharmooniat oma elufilosoofias. Kõik need emotsioonid (hirm, viha, kadedus, armukadedus), mille tagajärjel me ennast väsinult või suisa haigena tunneme on madala vibratsiooniga energiad. Energia harjutused puhastavad vibratsiooni tõstmise läbi meie energeetikat sellest madala vibratsiooniga energiast ja taas avavad kanaleid uue, sobivaima energia sisse vooluks harjutuste tegijasse.

Energia harjutuste komplekse on mitmeid, kuid siinkohal toon ära lingi harmooniaenergia harjutustele( http://www.hagal.ee/soovituse/harmoonia-energia-harjutused/ ) ja viiele tiibetlasele ( http://www.hagal.ee/soovituse/uus/ ).

3. Tšakrad.

Tšakrad on energiakeskused. Nad on osa inimese energiasüsteemist. Inimese kehas on palju tšakraid. Peamiselt asuvad nad liigeste kohal ja on omavahel ühendatud energiakanalite ehk nadidega. Kõige suuremaid toimivaid energiakeskuseid ehk tšakraid on inimesel seitse.

Ülevalt alla loetledes
kroontšakra  – asub pealael
kolmanda silma tšakra – asub laubal
kõritšakra – asub kilpnäärme piirkonnas
südametšakra – asub rindade vahel südame piirkonnas
energiatšakra – asub ribide all “kolmnurgas” päikese põimiku piirkonnas
sakraaltšakra – asub paar sõrme allapoole naba
juurtšakra – asub sabakondi otsas.

Loe tšakrate kohta siit http://www.hagal.ee/soovituse/tsakrate-laul-aktiveerimiseks-ja-tasakaalustamiseks/ .

Iga tšakra hoolitseb inimeses teatud kindlate valdkondade energiaga varustamise eest. Kui tšakra osakene on kahjustatud, siis energiaga varustamine on ebapiisav. Tekib läbi töötatud ja/või madala vibratsiooniga energiakogum, mis materialiseerib “ebameeldivaid olukordi” ja materialiseerub haigusena. Teisisõnu hoides oma energiasüsteemi korras tõmbame ligi neid asju, mis meid rõõmustavad ja leiame vähemalt paremad lahendused “ebameeldivatele olukordadele”.

4. Taotlus

Taotlus on tööriist saamaks enda soovidest aru, loomaks püsiühendust enda ja oma kõrgema mina vahel ning saavutamaks soovitud tulemusi. Taotlus toimib kokkuleppena Sinu ja Sinu Kõrgema Mina vahel. Sina teed näiteks 21 päeva järjest igal hommikul 10 kükki selleks, et tsükli lõpuks olla võimeline oma “pubega” 5 minutit järjest rahulikult rääkima või suuta 2,5 minutit järjest kuulata pubeka juttu püsides oma sisemises rahus ja harmoonias 🙂

Suurel osal inimestest on ühendus oma kõrgema minaga suht nigel. Tugevamaks muudab selle viibimine sisemises rahus. Kui see ühendus oleks pidev ja vahetu, siis sätiksid olukorrad end nii:  pruugiks meil vaid tellida Kõiksuselt endale vajalikku või meelepärast, kui me juba leiaksime viisi ja vahendid kuidas eesmärgini jõuda. Ilma oma kõrgema minaga kontakteerumata võime soovida ja unistada aga tulemuste saabumine viibib.

Taotlus esitatakse alati tänuna jaatavas kõneviisis ja olevikus. Näiteks: “Ma olen tänulik, et ma kulgen sisemises rahus ja ma saan oma “pubega” 5 minutit rahulikult rääkida.” Sõnastanud taotluse tunne,  kuidas Sa vajud oma sisemisse rahusse. Sul on mõnus olla ja suunurgad kerkivad iseenesest kõrvade taha :-). Sinus tekib äratundmine, et sellises olekus on vestlus võimalik. Seega taotlus on selgem ja tugevam, kui tunned end juba nautivat seda olekut, hüve vms.,  mida taotled.

Taotluse juures on veel ka see mehhanism, et kui sõnastad taotluse, siis häälestud Sina koos kõigi oma minade ja kehadega selle eesmärgi saavutamisele. Iga päev enne “kükkide” tegemist taotlust lausudes-tunnetades-visualiseerides häälestad Sa ennast taas eesmärgile.

NB! Mis juhtub, kui inimene tahab istuda mitmele toolile korraga?
Taotle üks eesmärk korraga ja naudi selle saabumist.
Oma sisemises rahus ja harmoonias kulgemine on baastegevus, mis kuulub vaimsel teel käimise juurde. Selle täiuslik valdamine asub lõpmatuses, kuid parim võimalik valdamine juhatab meid kividest ja aukudest mööda ehk hoiab siledal teel.

5. Harmoonia energia laadimine, käte asendid ja aistingud.

Harmoonia energia laadimiseks lausu mõttes või kuuldavalt taotlus. Näiteks: “Ma olen tänulik, et läbi minu käte voolab harmoonia energia.” Visualiseeri Sinusse voolavat, Sind täitvat ja läbi Sinu käte suunatud kohta voolavat harmoonia energiat. Naudi seda ja tunneta! 🙂

Algul ei pruugi midagi tunda. Harjuta ja jälgi. Ajapikku hakkad tunnetama “mütsi” peas või sooja duššina Sinusse sisenevat energiat. Käed võivad suriseda, torkida, minna soojaks või tekitada justkui pehme, siidise kihi käte ja keha vahele. Kõik on õige 🙂

Pannes silmad kinni võid näha värve või nö “filme” kõikvõimalikest märkidest, olenditest, valgus jugadest jm.

Pärast 21 päevast nö alglaadimist või eneseravi võid hakata teisi laadima. Ka laaditav võib tunda laadimise ajal samu aistinguid mis Sinagi. Mida rohkem harjutad, seda suuremaks kasvab vägi, mida kasutad.

Illustratsioonil on märgitud musta ovaaliga kohad, kuhu käed asetada. Esialgu pole soovitav käsi tsakrale panna vaid pane käed kahele poole tšakra kõrvale. Algul laadi kõiki tšakraid järjest umbes 5-7 minutit. Ajapikku õppid intuitsiooni jälgima ja võid alustada laadimist ka teistest kohtadest, sh pannes käe otse tšakrale.

Veel käte asendeid leiad Olga Hõraki kursusetööst “Reiki ja selle võimalused kosmeetiku töös“.

6. Pühitsus ja 21 päeval pärast seda.

Pühitsuse käigus annavad Harmoonia energia meistrid igale osalejale just temale sobiliku koguse just tema energiasüsteemi puhastumiseks, paranemiseks ja üles ehitamiseks vajalikku energiat. Sa saad seda jagada teistele aga Harmoonia energia meistrid on selle ainukordselt välja mõõtnud just Sinule. See energia on justkui mitme mehe jõuga džinn kes paigutab “ehituskive” Sinu energiasüsteemis. Kui Sa ta 1 tunniks sõbrale laenad, siis jääb Sinu energiasüsteemis mitme mehe töö tegemata ja Sinu ettevalmistus nõrgemaks.

Harmoonia energia kursusel kogetakse sageli imelisi asju, mis kogemise hetkel on täiesti reaalsed. Mõne päeva pärast tunduvad need mõni kord uskumatutena. Seega võta kursusele tulles kaas paber ja pliiats või diktofon. Pane kirja, mida tunned ja koged. Tundmise ja kogemise seisundis kirja pandu salvestab endasse selle energia, milles Sa kirjutamise hetkel viibisid. Hiljem lugedes ja keskendudes võid end samasse energiasse tagasi viia. Samuti on märkmed abiks, kui soovid oma kogemusi hiljem jagada.

Programm 21 päevaks pärast pühitsust.

1. Tee energia harjutusi – kohustuslik
Vali omale sobivam kompleks – harmoonia energia harjutused või 5 tiibetlast.
Soovitav on teha neid harjutusi hommikuti.

2. Laadi tšakraid ülevalt alla 3-5 minutit tšakra kohta nii eest kui tagant – kohustuslik
See teeb kokku 7x5x2=35×2=1h ja 10 minutit päevas. Laadimise võib jagada 2 ossa. Enne laadimist võid soovi korral panna mängima muusika. (Nipp: koosta playlist seitsmest 4-5 minutilisest palast, siis pääsed kella vaatamisest ja sobilik meeleolu on ka tagatud)

3. Naerata kogu aeg. Naeratamine hoiab vibratsiooni üleval :-).Tee enne praktiserimist ALATI  Taotlus.

4. Hoia keelt suulaes – hammaste taga suu laes on sisemise energiaringi “pistik”. Kui paned keele sinna vastu, siis on energiaring ühendatud ja energia saab voolata. Sa oled iseenda ja kõiksusega paremas ühenduses.

5. Kui käsi on vaba (autoroolis, jalgsi käies, bussis sõites, koosolekul istudes ….) pane see ükskõik kuhu enda vastu ja lase harmoonia energia voolama 🙂

Anne 🙂
HE 2

 

One Response to Pidepunkte harmoonia energia I taseme õpilasele

  1. Pingback: Harmoonia energia I ja II astme kursus/praktikum 22.-23.02 | Hagal Õpetus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga