5 tiibetlast

Tee viie tiibetlase harjutusi iga päev ja sa saad hea tervise ning meelerahu.

Pikemate selgitustega video:

Kõiki harjutusi soorita 1. nädalal iga päev 3-5x, järgmisel nädalal lisa 2-3x jne, kuni jõuad 21x-ni. Üle 21 pole otstarbekas teha. Hea oleks teha kõik 5 harjutust vahepausideta, seda juhul kui ei hakka vahepeal hingeldama, sellise seisundi saavutamine on su eesmärk. Pärast kompleksi sooritamist leba selili ja tunneta energia liikumist oma kehas vähemalt 5 minuti jooksul. Need harjutused mõjutavad nii sinu füüsist, kui ka energiakeha ja aitavad saavutada harmooniat kogu kõiksusega. Jälgi harjutuste sooritamisel enesetunnet ja ära pinguta üle. Harjutused võivad algul tunduda rasked, kuid TEE neid vaatamata sellele. Sa arened kiiremini, kui sa oskad arvata. Kõikjal liigub ringi 5 tiibetlase veidi ernevaid varjante. Kui kahtled mõnes nüansis ära jäta selle pärast harjutusi tegemata ja otsi lõplikku tõde, keha hakkab sind ise mingi aja pärast õpetama. SA OLED ENESE LEIDMISE TEEL.

Enne füüsiliste harjutuste sooritama asumist tee taotlus. Sõnasta endale eesmärk, mida soovid endas muuta, leida või tervendada. Sõnasta see nii, nagu sul oleks juba soovitud tulemus käes. Olles hetkel taskaalust väljas võid taodelda sisemist rahu. Sõnasta see nii – Olen tänulik kulgedes oma sisemises rahus. Taotluse konkretiseerimine peaks olema näiteks – söön alati rahulikult. Võid taodelda – suhtlen kõigi töökaaslastega rahulikult. Kõik meie tegemised siin maailmas tõmbavad meisse teatud vibratsiooni, energiat. Ka 5 tiibetlast on kui energia pump. Kui oleme ise närvis, vihased, kiirustame harjutuste sooritamise ajal, tõmbame ka vastavat vibratsiooni endasse. Seega mine enne harjutustega alustamist rahu seisundisse, muidu võimendada olemasolevat energiat. Millegipärast loodetakse, et 5 tiibetlast füüsiliselt õige soorituse puhul viivad su „paradiisi“. Samas ei looda keegi, et istudes kuskil taksosse viib ta teid ilma aadressi teatamata so. taotlust tegemata koju.

1. harjutus: Põõrle päripäeva, kellaosuti suunas, kogu keha sirgelt, käed õlgade kõrgusel, peopesad pööratud alla.
2.harjutus: Heida sirgelt selili, jalad koos, käed keha kõrval, peopesad vastu maapinda.
Samaaegselt sissehingamisega tõsta lõug vastu rinda ja jalad üles, 90-kraadise nurga alla. Puusad jäävad maapinnaga kontakti. Hoia seda asendit 2-3 sekundit koos hinge peetusega.
Samaaegselt väljahingamisega langeta pea ja jalad põrandale .Enne järgmist kordust paus 1 sekund.
Põiad (varbad) on kogu harjutuse vältel tõmmatud pea poole.
3. harjutus: Põlvitus, selg sirge, lõug vastu rinda, jalad õlgade laiuselt, jalalabad toetuvad päkkadele, peopesad toetuvad tuharate alla.
Samaegselt sissehingamisega vii pea kuklasse, õlad taha ja justkui suru rinda taevasse, ava rindkere. Hoia asendit 2-3 sekundit koos hinge peetusega. Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse.
Enne järgmist kordust paus 1 sekund.
4. harjutus: Istu sirge selja ja jalgadega, pöiad enda poole, jalad õlgade laiuselt. Käed asetatud tuharate kõrvale, peopesad vastu maad, sõrmed jalgade suunas, lõug vastu rinda.
Samaaegselt sissehingamisega vii pea kuklasse ja moodusta nn. nelja jalaga laud. Käed ja jalad on keha suhtes 90-kraadise nurga all. Hoia asendit 2-3sekundit koos hinge peetusega.
Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse.
Enne järgmist kordust paus 1 sekund.
5. harjutus: Kõhuli, jalad sirutatud, õlgade laiuselt, rindkere tõstetud sirgetele kätele, maapinda puudutavad vaid päkad ja peopesad, nn kobra asend.
Samaaegselt sissehingamisega vii lõug vastu rinda ja tõsta puusad üles, moodusta põranda suhtes kolmnurk. Hoia asendit 2-3 sekundit koos hinge peetusega.
Samaaegselt väljahingamisega tule lähteasendisse.
Enne järgmist kordust paus 1 sekund.

44 Responses to 5 tiibetlast

 1. Kristel kirjutab:

  Tere,
  Olen teinud 5 tiibetlast veidi üle nädala. Muret tekitavad peavalud, viimasel ajal peaaegu iga päev. Lugesin ka raamatust, et see on normaalne kuna organism puhastub toksiinidest ja mürkidest. Kas aja möödudes peaksid valud lihtsalt ise ära kaduma? Või saan ma ise praegu ka sinna midagi teha/juurde aidata?
  Tervitades,
  Kristel

 2. Ralf kirjutab:

  Cau Kristel.Peavalud ja muu ebameeldiv kaob tõesti mingi aja pärast.Sa oled tubli,et vaatamata ebamugavustele jätkad.Mõnel inimesel on valud kestnud mitu kuud.Peale seda on neid tabanud justkui valgustatus-imeline õnnis tunne ja rahu.Saaksin sulle midagi konkreetset õelda kui tuled protseduurile.Sellega on võimalik su energeetika tasakaalustamist kiirendada.Kindlasti aitab meditatiivse muusika kuulamine-seda on kodukal,jalutamine,mets, ja mediteerimine.Ka meditatsioonist leiad ühtteist kodukalt.Sirge rühi ja sisemise naeratuse harjutus aitavad sul päeva jooksul positiivses laines püsida.
  Jõudu sulle,Naeratame koos
  Ralf

 3. Kristel kirjutab:

  Tänan vastuse eest 🙂
  Kindlasti jätkan harjutuste tegemist ja võtan soovitusi kuulda. Alustasin täna uuesti ka meditatsiooniga. Ehk ka jooga natukene aitab. Vaatan, kuidas läheb, ehk tulen ka protseduurile 🙂
  Parimat
  Kristel

 4. Triin kirjutab:

  Tere, minul tekkis küsimus et millal on soovitav neid harjutusi teha…kas hommikul enne tööle minekut? Või õhtul enne magama jäämist? Või sellel ei ole vahet? Täpselt siis kui tunnen nii?
  Hetkel on mul harjustuste juures kõige raskem õige hingamine kätte saada.
  Naeratades läbi vihmasabina…

 5. eneken kirjutab:

  Tere!Kas enne harjutuste sooritamist peaks tegema ka soojendusharjutusi?Ühes lingis olid need kirjas või on see enesetunde küsimus.
  Päikest!
  eneken

 6. Ralf kirjutab:

  See on enesetunde värk.Vahel teen venitust, vahel hakkan kohe tiibetlastega pihta.

 7. Eda kirjutab:

  Õhtust!
  Olen 5 tiibetlast teinud ligi 2 aastat ja ei kujuta oma hommikut ilma harjutusteta ettegi. Annab imehea enesetunde ja positiivsuse.
  Naerata ja elu naeratab sulle vastu,
  Eda

 8. Vahur kirjutab:

  Tervist!Viie tiibetlase harjutuste sooritamise ajal on mul 2. harjutuse tegemisel raskusi hingamisega.Minul on harjumus hingata sisse siis kui rind on avatud,mitte siis kui ta on kokku surutud.Nt. löökide sooritamise ajal ja nende fokuseerimisel hingad ju välja?Ma tükin nimetatud harjutuse ajal jalgade ülestõstmise ajal välja hingama.Kas ma pean ümber õppima?Või pole see väga oluline?Austusega Vahur.

 9. Ralf kirjutab:

  Peaks ümber õppima.Olen ise ka krate nn. põhjaga. Tiibetleste puhul vaja energia liikuma saada, kogu su olemus teisiti tööle.Sellest ka teine hingamise rütm

 10. Piret kirjutab:

  Tere, Mul jääb natuke segaseks see palju ma korraga teen:(
  Kõiki harjutusi soorita 1. nädalal iga päev 3-5x, järgmisel nädalal lisa 2-3x jne, kuni jõuad 21x-ni. Üle 21 pole otstarbekas teha.
  Kas 1.ndl teen korraga kõiki harjutusi 15 tk, järgmine ndl teen 17 tk, siis 19 tk ja viimane ndl 21 tk?
  Tänan

 11. Ralf kirjutab:

  1. nädal tee 1-5 harjutust igat ühte 3-5x. nt 1. harjutust 5x, 2 harj. 5x jne.
  2. nädal tee 1. harj 7x , 2. harj . 7x jne..

 12. Silvi Linder kirjutab:

  Teen harjutusi kolmandat nädalat. Olen raskustes neljanda( osaliselt viienda) harjutuse sooritamisel.
  On olnud aastaid tagasi parema randme luumurd. Samas ei ulatu käed maha, jäsemed kehaga võrreldes lühemad. Kas teha nii, et peod rusikas või jätta tegemata? Viienda harjutuse juures jäävad jalad enamasti päkkadele,vahel suudan suruda jalad vastu maad.

 13. Ralf kirjutab:

  Harjutusi tasub kõiki igal juhul teha. Kui Käed jäävad lühikeseks proovi miskit kõrgendust alla panna-padi, raamat, klots jne. Ka see, et kannad 5. hr. maha ei ulatu pole probleem. Harjutamisega asjad paranevad . Ära harjutustest loobu.
  Naeratame
  Ralf

 14. Mariliis kirjutab:

  Sünnitasin natuke üle 2 ndl tagasi, millal võin 5 tiibetlast tegema hakata( enne pole teinud) ?

 15. Ralf kirjutab:

  Kui tervis korras siis usalda ENNAST ja tunneta, millal sulle õige aeg. Mõnel võib see olla järgmine päev ,teisel 1kuu pärast. SINA tead kõige paremini. Kuula sisehäält. Kui tunned, et miski tervises ei luba,saan pakkuda ka teisi harjutusi.
  Naeratame

 16. Kettrud kirjutab:

  Tere. Olen nädal aega 5 tiibetlase harjutusi teinud. Täna hommikul hakkas peale esimest harjutust väga halb. Tegin harjutused lõpuni aga higistasin kõvasti ja olin kuidagi tasakaalust väljas. Kas ma teen midagi valesti? On see loomulik protsess?
  Tänades
  Kettrud

 17. Mart-Rein Rosmann kirjutab:

  Tere Ralf
  Soovitades tuttavale viit tiibetlast leidsin selle kodulehe, mida ka talle kohe soovitasin. Ise teen neid harjutusi juba viiendat aastat – igal hommikul ning päevagi pole vahele jäänud. Õppisin iseseisvalt raamatu järgi. Avastasin rõõmuga, et lahkuminekuid sinu sooritustega praktiliselt pole. Olen juba 70 aastane. Tervis ja töövõime on nagu nooremast peast oli. Õpetan neid harjutusi ka oma naisele ja 9 aastasele tütrele. Tütar käib muuseas Herik Tölpti juures karated õppimas Sikupilli Keskkoolis. Kooli direktor on Villu Mengel…
  Ikka parimat
  Mart

 18. Annemari kirjutab:

  Tere!
  Olen jõudnud juba iga päev 11ne korduseni, aga probleeme on esimese ja neljanda asendiga, sest neid tehes kipub süda pahaks minema. Ehk teen midagi valesti või millest võib see tingitud olla ja kas on ka mingi lahendus?

 19. Ralf kirjutab:

  Tere
  Süda läheb pahaks, kui kehast hakkavad eralduma toksiinid ja energiad mida enam ei vaja.so loomulik. vt ka eelnevaid soovitusi.
  Kui soovid ennast kiiremini vanadest energiatest ja toksiinidest vabastada ,tule tasakaalustus ja sisemise rahu protseduurile. Stressist vabanenud kehast kaovad pinged ja toksiinid kiirelt. Pööritus ja ebamugavus kaovad
  Võid tulla ka mõnele mu üritusele,kus saad näpunäiteid edasiseks.
  Naeratame

 20. Annemari kirjutab:

  Tere,
  Suured tänud kiire vastuse eest :). Kahjuks olen juba aasta aega välismaal, aga ma siis olen järjepidev ja üritan oma eesmärgi poole liikuda.
  Tervitades,
  Annemari

 21. Marju kirjutab:

  Tere,
  tänud põhjaliku õpetuse eest.
  Küsimus, kas võin teha 5 tiibetlase harjutust kui olen äsja sünnitanud (2 nädalat tagasi)ja toidan last rinnaga. Loen siit, et see väljutab toksiine kehast. Kui need väljuvad ka rinnapiima kaudu, siis pole ehk soovitav veel?
  Tänuga,
  Marju

 22. Ralf kirjutab:

  Toksiinidd väljuvad ikka oma kanaleid pidi.Tramm ,rong sõidavad rõõpaid mõõda, toksiinid väljuvad läbi naha, kopsude, väljutusorganite. Meie looja polnud meeltesegaduses kui meid lõi. Läbi rindade tuleb ikka piim ja võngetena armastus ja valgus,mida lapsega jagad.
  Tee julgelt tiibetlasi jaga piima lapsel,valgust ja armastust kogu elavale ja naudi.

 23. Ly kirjutab:

  Proovisin.
  Aga peale lõpetamist keha kergelt suriseb.

  Mis see tähendada võiks?:)

 24. Andre kirjutab:

  kas jagaksite kogemust kuidas leida aega 21x päevas harjutuste tegemiseks, et hommikul 1x ja õhtul näiteks 2x arusaadav aga töö ajal kui ettenähtud vaid pool tundi lõunat siis ehk 1x ja nagu 4x jõuabki päevas ?

 25. Ralf kirjutab:

  Minu soovitus -tule millalgi minu ettevõtmistele ja vaata korra mulle silma. Tunneta mu energiat.See tõmbab ka sinus lahti saladused, mis peidus. Tule Eneseleidmis Ernale ja sa saad vastused enda ja maailma kohta. Hetkel otsid glooobust aga leiad terve maailma.
  R

 26. Helena kirjutab:

  Alustasin 3 päeva tagasi. Esimesel hommikul peale garjutusi läks kõht lahti :-)))), kuid energiat oli palju. Tegin pärast veel jooksuringi lisaks ning sammud tundusid kohe eriti kerged. Võib olla on see kõik kokkusattumus ainult, ei tea….vaatab-proovib edasi.
  Ka minul on peale harjutusi kerge surin kehas.
  Huvitab ka, et millises päevaosas harjutusi tehakse, on sel üldse vahet? Peaasi, et teed, eks?!

 27. Pingback: Nina natuke püsti | Tudengiraport - kui on, mida öelda

 28. Anni kirjutab:

  Ma oleks palju rõõmsam, kui nende harjutuste ajal süda nii pahaks ei läheks…

 29. Tiina kirjutab:

  Mul on raskusi 3. ja 4. harjutusega, kuna pea taha painutamine on valus. Peaks nagu laskma lõdvalt pea taha rippu, aga mul läheb kõik kael ja ülakeha krampi ja pingesse. Kas teen nii edasi või peaks kuidagi turja enne vabaks saama?

 30. Ralf kirjutab:

  Sinul on miski koorem turjas, mida avalikul lehel ei aruta. Vaja on seanssi sellest koormast vabanemiseks.Kui soovi, anna teada ja teeme ära.

 31. Ülle Liiva kirjutab:

  Tere!
  Olen huvitatud 5 tiibetlase harjutuse tegemisest ( veel proovinud ei ole), aga lugedes kommentaare tekkis väike kõhklus. Kas neid harjutusi tohib ka siis teha kui on rütmihäired ja kilpnääre on haige. Ravimid on peal ja sedasi asi kontrolli all. Päikest!

 32. Ralf kirjutab:

  Kindlasti võib teha aga soovitan enne konsulteerida perearstiga.
  Kuna sul on terviseprobleeme siis kindlasti vajad ka energiate tasakaalustamist. Seda võin sulle teha. Harjutustega alustades võib tervis algul kehvemaks minna.Ka harjutusi tehes on hea kui saad kellegiga konsulteerida ja su kõrval on keegi, kes julgustab jätkama.
  Tõelise tervenemisega või kaasas käia iiveldus, peavalu jne. Seni oled nende tunnete vältimiseks kasutanud tablette ,mis on tekitanud küll mugavustunde, kuid mitte tervenemist.

  Hea on rühm ,kes sind toetab. Uus seltskond ,kes toeks vanast elulaadist lahti laskmisel. Võid leida linnas mõne seltskonna, või käija Pesa talus .

  Naeratame
  Ralf

 33. Triin kirjutab:

  Tere, Ralf 🙂

  Kas viite tiibetlast on parem sooritada pigem hommikul või õhtul või on see puhtalt enesetunde küsimus?

  Ilusat,
  Triin

 34. fast weight loss kirjutab:

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for rental rate

 35. Tara kirjutab:

  Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you, However I am
  going through problems with your RSS. I don’t understand the reason why I cannot subscribe to it.

  Is there anyone else having the sake RSS problems? Anyone that knows the solution will you kindly
  respond? Thanks!!

 36. Meelis kirjutab:

  Tere.

  Olen tänaseks teinud viit tiibetlast kahe nädala jooksul ca 30 korda s.t iga päev nii hommikuti kui ka õhtuti. Korduste arvu olen tõstnud vastavalt viie tiibetlase süsteemile. Süvalihased on tunduvalt tugevamaks läinud, rüht paremaks ja liigeseprobleemid taandumas ning kusjuures paranenud on ka verevarustus ehk jaksan nt saalis rohkem korvpalli mängida. Tõesti positiivne kogemus!

  Kas õpetuse järgi on mõeldud, et harjutust tuleb teha päevas ühe korra või võib seda teha ka mitu korda päevas ehk nii nagu mina teen hommikuti ja õhtuti? Mulle tundub hetkel väga hea, kui alustan ja lõpetan päeva harjutustega (hommikul kell 5, õhtul 21-22)!

  Hetkel käivitumas kolmas nädal ja korduste arv on 9. Esimesel nädalal oli 5 ja teisel 7.

  Lisaks küsin intensiivsuse kohta. Näen, et teie sooritate videos harjutusi üsna tempokalt ja lähete ka ühelt harjutuselt teisele üle kiiresti. Olen leidnud ja näinud versioone ning ka õpetusi, kus harjutusi tehakse oluliselt rahulikumalt, pausid on pikemad jne, ollakse rohkem kohal, tunnetatakse ennast. Milline on esialgne õpetus? Mida see ütleb või kehtib pigem see, mis kellelegi paremini sobib. Igaühel on oma tee? Milliselt ja kuidas on soov keha ning vaimu mõjutada?

  Tänan!

  Head,

  Meelis

 37. ralf kirjutab:

  Heia
  Tore et toimetad loominguliselt ja küsid. Kaks korda päevas on ok. Enamus inimesi ei VIITSI end pingutada kordagi ,veel vähem 2x. Nagu mul juhistes on kirjutatud on versioone vagunite viisi. Leia oma tunnetus. Enamus ei tee kiirelt, kuna ei jaksa. Mina teen ,nii nagu keha juhatab. Tunnen kehas lainetust, mis sulab ühte looduse lainetega. Ma ise purjetan avamerel ja lained on tugevad. Kui sa vaikselt lahesopis ujud on ka lainetus rahulik. Kui mina rahulikult metsas jalutan, kaovad enamus seljatagant ära, kuna tempo kiire. Minuga räägib maailm sellises keeles. Kui soovin sügavat sisemist tunnetust siis mediteerin. Teen seda õhtuti. Võid samuti proovida.Meditatsioone on kodukal
  Soovitan ka päeval teha sirutuse, et oma kanalid avada. Kuula keha, võta aega. Tule tee millalgi energiate tasakaalustamine ja sa tajud ennast ja maailma hoopis uuest küljest.

 38. Kristelle Haavik kirjutab:

  Tere! Sooviksin teada, kas harjutusi võib teha, kui paigast on ära diskid, täpsemalt 3 ja 4-s. Kristelle

 39. Sinra kirjutab:

  Harjutusi tehes ja eriti õues on hea kui jalavarje ei oleks, siis saad ka keha maandatud.

 40. Katrin kirjutab:

  Tahan hoiatada, et võib ka nii minna. Hakkasin eelmisel aastal ka viit tiibetlast tegema ja esimesed 2 kuud oli kõik imetore, aga siis hakkas mu pea imelikult väntama. Arvasin, et see ongi normaalne ja läheb peagi mööda. Aga ei läinud mööda! Ja nüüd olen surmasuus. Sest äratasin Kundalini ja et mul olid hambad katki, jäi see jõud mulle peapiirkonda keerlema ja hambapõletikke parandama. Olen abi otsinud igalt poolt, kust olen osanud, sest proteeside panek on ees. Aga keha on selle energiablokeeringu poolt kurnatud ja elus olen veel vaid tänu nõelravile.Pean jooma meeletult vett ja pidama ranget dieeti, sest muidu ma ei jõuaks käia.Ja närvid on täiesti läbi. Lille Lindmäe juures käisin poole nädala eest, ta oli nõus minuga katsetama, sest 20 aastat tagasi tal oli olnud samasugune juhtum naisega, kel ka mingite harjutuste tulemusena hakkas pea väntama. Ja seda naist suutis Lille Lindmäe aidata, mind paraku mitte. Seega, ettevaatust! Et olen veel siiani elus, siis ikka loodan millelegi, aga ei oska abi enam kusagilt küsida ka.

 41. Liisi kirjutab:

  Tere,

  Tänud tutvustamast 5 Tiibetlast.
  Lugesin siin kommentaare, ning nii mõnestki käis läbi, et enesetunne muutus mingi hetk kehvemaks – peavalud jmt. Eks, nagu eelnevalt käis läbi, kindlasti põhjuseks toksiinide ning jääkainete väljumine. Kui harjutusi teete, siis ei tohiks ära unustada vee tarbimist! Nimelt aitab vee joomine kiirendada mürkainete väljutamist.

  Imelist,

  Liisi

 42. Helen kirjutab:

  Tere,
  Mina olen seni teinud tiibetlaste esimest harjutust nii, et olen hoidnud pilku ühes punktis, st. pea ei ole pöörlemisega kaasa läinud (et süda pahaks ei läheks), aga näen, et sina pöörad pead koos kehaga kaasa, Kuidas kommenteerid ja kas peaksin oma harjutust muutma vastavalt?

 43. Pingback: Elu läheb edasi – Maily mõtleb

 44. Darby kirjutab:

  Nonetheless, whenever you hear the word zero-deposit, you should be watchful of a few issues.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga