November – Räägi läbi kehamaailmaga

Oktoobris vaatasime taevast ja kosmost. Mina vähemalt vaatasin. Ega ma teisiti saa. Põhilise osa päevast olen õues. Kuidas sinul vaatamisega läks. Võid teha järelaitamistunde. Koolivaheaeg ju.

Novembris vaatame endasse ja räägime endaga. Räägime vaikselt ja mõttes. Kui sul valutab miski kehas, tunned pinget, ebamugavust, keskendu sellele piirkonnale kehas või organile. Silita seda õrnalt, vestle selle koha või piirkonnaga.

Tee nii:

Heida pikali või istu mugavalt. Pane käsi kõhule ja hinga sügavalt ning pikalt. Ole selles hetkes, naerata endale ja maailmale. Mine mõttes kohale oma kehas, kus puudub tasakaal ja harmoonia. Võid ka minna sinna, kuhu keha lihtsalt kutsub sind.
Koputa ja silita seda kohta. Ole üks oma mõtetes selle piirkonnaga. Kujuta ette, et hingad sinna valgust. Tunne kuidas soojus ja päike jõuavad sinna punkti nii nagu rong jõuab lõppjaama. Jõua kohale. Lõppjaamas on alati rahu.

Sama teeks ka hea torulukksepp. Ta ei vihastaks ummistuse ja solgivee peale, mis WC-s ülesse ajab, vaid asuks ummistust otsima ja likvideerima. Ta ei annaks hinnanguid neile, kes potti jama loopisid. Ta keskenduks tropile torus, vabaneks sellest ja taastaks puhtuse ning tasakaalu vannitoas. Maailmas. Õnnistaks inimest kes ummistuse tekitas, annaks andeks. Oleks õnnelik, et sai tänu temale kasulik olla.

Mõtlen neil hetkedel, mida teeks Mahatma Ghandi. Algul ta kritiseeris India koloniaalvalitsust. Varsti ta mõistis, et see ei aita. Ta asus muutma oma sisemaailma, sai läbi selle tohutu väe ning valguse oma ellu. Peale väe omandamist asus ta tegutsema uue India loomise nimel. Ta alustas endast ja muutis seejärel riiki ning andis maailmale uue suuna. Ainus võimalus on alustada endast ja olla kannatlik. Me oleme tervik ja peame kõik kasvama. Ütle endale: “Mina võin olla esimene avaneja. Mul on see jõud!”. Ütle sõbrale: “Sina oled esimene, sinus on sama vägi!”. Saada oma kehale ja olemusele valgust, et ta kasvaks. Kui sinu teadvus ja olemus kasvab, siis oled sina see, kes avab senise nõiaringi. Sa aitad otseselt ennast, meie riigi kodanikke, maailma kodanikke. Parandame koos maailma. Võtame aega endale. Hingame valgust krambile endas. Avame selle ja läbi enda avanemise muudame maailma. Nii palju ja nii kauaks kui suudame unistada. Me oleme maailma miniatuurne mudel. Mikrokosmos. Kui see saab tasakaalustatud, toimub sama ka suures maailmas. Hingame koos. Saadame valgust ja soojust kohale oma kehas, mis vajab seda. Saadame valgust kohale maailmas, mis vajab seda.

Vabadust sinu ellu!

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga