Mai – söö mida loodus pakub

See taim, mis su kodus on – oled sa teda kunagi tõeliselt vaadanud…? Oled sa lubanud sellel, peaaegu pereliikmel, kuid samas müstilisel olendil, keda me taimeks kutsume, õpetada endale oma saladusi? Oled sa märganud kui sügavalt rahu täis ta on? Kuidas ta on ümbritsetud muutumatu kohalolu väljaga? Sel hetkel, kui sa saad teadlikuks kuidas taimest õhkub kohalolu ja rahu, saab taimest sinu õpetaja.
— Eckhart Tolle

Viimased kolm nädalat olen kasutanud söögiks koduseid looduse ande. Esimesena hakkasin korjama naate. Kui nad on veel nagu varese varbad, siis puudub neil iseloomulik maitse.
Kuidas korjata.
Kõigepealt tuleta meelde kuidas saada kontakti sind ümbritseva toiduga. Toit on energia ja info allikas. Et mõlemat loodusest-toidust saada tuleb temaga ühises keeles suhelda.
Looduse keel on armastus, tunded, mõtted, taotlus.
Pane käsi kõhule, hinga rahulikult, aeglaselt. Lase argimõtted peast. Lõõgastu ja keskendu sellele kordumatule hetkele, milles viibid. Ütle, et armastad ennast. Selle ütlemise peale läheb keha juba kõrgemasse vibratsiooni. Naerata, tunne, naudid ennast ja seda hetke milles viibid just praegu. Mõtle positiivselt taimest, mida asud korjama, ole tänulik. Ütle, et armastad teda. Tunne, et armastad teda. Nüüd korja, rahulikult, keskendunult.
Kui korjad nii nagu rohiks peenart, saad oma kotti stressis umbrohu. Taimed on täis mürki ja surma mõtteid. Kui suhtled taimega, lood talle eesmärgi. Ta avab end just sulle ja häälestab oma vibratsiooni just sinu lainepikkusele. Oma tänu ja armastusega annad tema elule tähenduse. Teed ta õnnelikuks.
Tuleta meelde oma tegemisi. Kui teed päev otsa mõttetut rutiinset tööd oled õhtuks energiast tühi ja masenduses. Kui sul on eesmärk, siis oled küll veidi väsinud kuid täis energiat ja sära, mida kiirgad kõigele enda ümber. Oled õnnelik.
Sama on ka taimega: räägi talle endast, oma armastusest, soovidest ja anna tema elule eesmärk, tähendus. Saad vastu energia- ja väekanali.
Kui su mistahes söömine on vaid lusikaga kühveldamine, saad kätte paremal juhul sulle vajalikud grammid ja kalorid. Täidad lüngad exceli tabelis ja kõik on justkui korras. Tegelikkuses kuulad justkui vana katkist raadiot, läbi raginate. Muusika, mis sinuni jõuab ei sobi sulle ja on kas liiga kõva või vaikne. Mängib miski vana leierdatud lugu hirmust, vihkamisest ja tüdimusest.
Keskendudes söögile, suheldes sellega läbi oma puhta looja kanali, saad ühenduse enese, taime ja kogu planeedi ühisväljaga. Te kõik hakkate koos looma üksteisele vajalikke vibratsioone ja muudate sellega kogu planeedi olemust. Hetkega muutub toidu kvaliteet ja selle mikrokoostis. Samal ajal jõuab sinuni kogu looduse varjatud sõnum. Info planeedi südamest.
Muusikaga võrreldes oled sa ise valinud endale ansambli, kes mängib sinu lemmiklugu, kogu hingest, koos kogu planeediga. Sina laulad kaasa nii kuis oskad. Siin ja praegu, naudinguga, südamest.
Esialgu on seda raske mõista aga oluline pole palju ja mida sa sööd. Olulisem on kuidas sööd.
Enamus meist näeb välist vormi – sööki, vähestele jõuab kohale, et asi seisab olemise viisis. Suhe toiduga viib su uuele olemise tasandile.
Sama on ujumisega. Esimest korda vette kukkunu tõmbab end pingesse, rapsib ja väsitab. Kui oled saavutanud lõtvuse, suudad vee peal püsida väheste liigutuste ja naudinguga. Sa oled üks uue keskkonnaga, uue olemisega.
Kahjuks sööme enamuses nagu uppujad. Pole ka kedagi, kes õpetaks ujuma.

Nii, et alustasin naatidega, järgmiseks leidsin nõgeseid. Kui nad on harjumatule keelele natuke karmid, siis rulli neid väheke peo vahel. Suru okkakesed maha. Suurepärased on võilille lehed, varred, õied.
Minu paari aasta eest istutatud karulaugud annavad juba piisavat saaki. Olen noppinud ka rabarbereid koos kaselehe suuruste lehtedega. Kõik kõlbab süüa. Ka murulauku ja muid sibulavärke leiab. Kompostis on ise kasvama hakanud tiibeti hiidlauk. Väga hea pehme maitsega.
Maast korjatud asjad võid üle loputada. Värskelt mullast võrsunud lehed on mullased. Vajadusel võidneid veidi hakkida.
Nurmenuku lehed, õied ja varred on suurepärased. Lisan oma söögile ka paju tibusi. Toominga, mustsõstra, tikri, kase pungad, lehed on võrratud.
Maitseks lisan juurde moosi, vahel hapukoort. Valan ka õli oma salati peale. Söön sellist energia pommi pudrukausi täie igal hommikul. Vahel võtan miskit lisaks, vahel piirdun ainult rohelisega.
Ole leidlik. Avasta oma salat või smuuti.
Kui sul pole metsa või aeda, leia koht, kus on loodus. Mõni metsistunud park. Naate, nõgeseid leiad kõikjalt. Tean inimesi, kes on teinud kodu lähedale pargi metsikumasse kohta väikse aia sibulate, küüslaukudega. Taimed kopeerivad istutaja ja hoolitseja inimese energia joonise ja kasvatavad talle vajalikke aineid. Leia võimalus kui soovid.

Sa ei pea midagi tegema, aga ära imesta, et siis ka miski ei muutu.

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga