15.07-19.07 Eneseleidmise ERNA 2015

pilt315.-19.07 Eneseleidmise ERNA 2015

Alustame 15.07, umbes 15.30 ajal. Lõpetame 19.07, lõuna paiku.

Uus info. Retke plaan​.

1. päev – Stardime umbes 15.00​-15.30. Paukjärve autoparklast.​
​K​ohtumine enese ja loodusega. Rahuneme ja laseme linna rütmi endast välja. Meditatsioon.

2. päev – ​Stardime 9.00.​​​ Vaatame enesesse. võimleme mediteerime. Öö matk.​ Vabatahtlik osalemine.
Sel ööl läheme liikvele umbes kella ​20.00-21​.00 paiku​​. Võtame magamiskoti ja aluse kaasa. Liigume kuniks on huvi ja jaksu. Hommikuks jõuame ​Paukjärve ​laagrisse tagasi.​ Minimaalne toit, vesi kaasa.​
VÕTA KAASA KOORMAKATE, MILLE ALL ÖÖ VEETA.​ Kes ei osale puhkab sel ööl telgis Paukjärve ääres.

3. päev -​ Stardime 10.00-11.00 ajal.​ ​V​aikus sees ja väljaspool mind. Tegutseme vaikuses minimaalselt ​8​h. Meditatsioon.
Õhtul ​ juturing iseendast ja maailmast.

4. päev – Stardime kella 9.00 aeg. ​Oleme üks tunnetega, mis meid juhivad. Juhime neid.
Öömatk. Liigume metsa 22.00-23.00 aeg. Matkame sisetunde järgi. Leiame energeetiliselt sobiva koha kus puhata, mediteerida. Soovi korral liigume edasi. Võta kaasa koormakate, mille all öö veeta. Umbes kl 20.00 aeg Karin Aameri kontsert, ühislaulmine.​

5. päev – Stardime 9.00-10.00 aeg. ​Energia salvestamine.​ Matkame rabas.​

Igal hommikul või matka ajal​ võimleme ning päeval mediteerime ühiselt.

———–

Seekord paneme baaslaagri üles PAUKJÄRVE ÄÄRDE, nagu eelmisel aastal (vt kaarti transpordi all). Sinna lähedusse saab vajadusel jätta autod. RMK parkla asub telkimiskohast mõned sajad meetrid eemal. Ööbimiskohast suundume iga päev uuele marsruudile. Telgid, toit ja rasked kotid jäävad laagrisse. Kaasa võtame vaid vee ja nats näksimist. Marsruut on sätitud nii, et väsimuse korral saab otseteed laagrisse suunduda. Kõik, kes on osalenud mu paaritunnistel täiskuu matkadel, saavad ka selle retkega hakkama.

Kui tead kedagi pillikat või lauluinimest saada kiri edasi. Anna ka mulle teada.

Sel aastal tuleb laupäeva õhtul  meile esinema ja ühist laulu sättima Karin Aamer
Oma laulu saadab ta kandlega.

Ära loo endale pilte kohutavalt raskest matkast, vaid nauditavast puhkusest, mida oled terve aasta oodanud. Igal hommikul võimleme ühiselt, päeval mediteerime. Õhtul meditatsioon ja/või juturing. Looduses võib alati tulla muudatusi. Kindlasti kanaldavad Harmoonia energia pühitsusega osalejad seda soovijaile.

2012-eneseleidmise-erna-0006Retkest endast

Kindlasti on vaikuse päev. Seekord teeme ühe päeva lühikese matka ja öösel pika matka. Seal osalemine vabatahtlik. Võid ka laagris magada.

Retke liikumistempo on jõukohane 5-80aastasele. Olen aidanud organiseerida palverännakut, kus osalesid samas vanuses osavõtjad – matkati, mediteeriti, puhati, oldi üksteisele toeks nii füüsiliselt kui vaimsel otsingul. Ligi 25 km teekonnaga said kõik osalejad hakkama. Minu ema, kes oli siis 79-aastane vana, kommenteeris pärast: „Läbisin teekonna palve jõul, kui vahel mõni kauplustes kolamine võtab võhmale, siis selle retke lõpus tundsin end õnneliku ja värskena. Tundsin et olen astunud sammu ligemale oma lättele“.

Ühiselt positiivses vibratsioonis liikudes, silmas pidades oma eesmärki, paneme end sisemiselt särama. Päevane kilometraaž pole kuigi suur. Mediteerides, harjutusi tehes ja keskendudes oma sisemistele väärtustele, mööduvad kilomeetrid märkamatult. Enamjaolt läbime looduslikult väga kauneid kohti.

Kellel jääb koormusest väheks, leian võimaluse distantsi pikendada ja nautida liikumist öisel ajal. Kõik ei pea selles osalema.

2012-eneseleidmise-erna-0052Uus info: Minu varustus

Seljakott, tossud, sandaalid – saapaid pole vaja. Tulen ise sandaalidega.
Kerged matkapüksid millel saab pikad sääred eemaldada.
Soe pikk aluspesu. 1 paari matka või spordisokke. 1p soemaid sokke.
2 alussärki või T-särki, 1 on seljas, 2. kotis.
2 komplekti aluspükse 1 jalas, 2 kotis.
Ujumispüksid või paljas tagumik ujumiseks.
1 soe fliis.
Kilejakk voodriga.
Kerge müts.
Sall või buff – mina ei võta.
Päikeseprillid – mina ei vaja.
Magamiskott.
Magamisalus.
Telk.
Isiklikud hügieenivahendid.
Sääsetõrje – mina ei kasuta.
Päikesekaitsekreem – VÕTA IGAL JUHUL.
Pea- või taskulamp.
Fotoaparaat.
Kell igal juhul vajalik – kokkulepped kohtumiseks.
Suurt kraami hunnikut sa ei vaja. Kohapeal võimalik pesta asju. Soojaga kuivavad asjad seljas kiirelt. Korralikul matkajal on ka kerge higikas juures ja sellest ei tehta numbrit.

Söögi osas pane talupoja tarkus tööle. Miskit võta päevaseks näksimiseks. Hommikuks ning õhtuks pakisupid ja pudrud. Me pole kõrbes –kui nälga jääd saab vajadusel abi ja poes käia. Seda ma küll ei soovita. Pigem kannata nats nälga ja ole teine kord targem.

Võtan kaasa kateloki ja piirituse põleti (tee keetmiseks). Söögiasjad lepime ka täpsemalt omavahel kokku. Eelmine aasta tegime 3-4 korda pannkooke. Tore oleks kaasa võtta midagi üllatavat jagamiseks.

Traditsiooniliselt oleme teinud viimasel õhtul pannkooke. Kui leiad kodust, võta kaasa mõni hea ja/või endatehtud moos. Pannkoogipulber, pannid ja õli on olemas. Viimaseks hommikuks oleme ühiselt teinud ruunidega laetud ja väe-energiaga lõputordi. Kogume kokku kõigi magusa ülejäägid – seega võta kaasa mõni pakk rohkem kui ise sööd küpsist, kommi, pähkleid, jms magusat.

Hagal-Opetus-pais24.jpg

Transport

Tallinnast tulejad kogunevad soovi korral kl 13.30 Peterburi teele Sotka mööblipoe parklasse, et koos sõita.
Tartu poolt tulejad saavad kohalesõiduks Paukjärvele liituda Tallinnast tulejatega ca,14.30 Piibe mnt.-l 2-3km peale Kõrvemaa suusakeskust ja Uusjärve bussipeatust,Paukjärvele suunduva tee otsas.

Paukjärve teeots on 29. kilomeetriposti lähedal: Tartu poolt tulles enne posti ja Tallinna poolt tulles natuke peale posti. Seal on veel viit Paukjärve ja Jussi matkaradade kohta. Tartu poolt tulles on viit matkaradadele koos kaardiga ka 31. kilomeetril, see suunab mujale.

Täpsemad kokkulepped teeme, kes transporti soovib, kes juhendamist vajab, kellel autos vaba ruumi, vahetult enne matka.

Vaata asukohta kaardil:

Vaata kaarti suuremalt

Registreerimine

NB! Ole hea, registreeri end e-maili teel ralf@hagal.ee.

1. Pane kirja kas sul on telk,mitut vaba telgikohta soovid kellegile pakkuda.
2. Kust tuled ja kas vajad transporti.
3. Kust tuled ja mitu vaba kohta autos on.

Registreerimine matkale käib.

SONY DSCTEKKIVAD KÜSIMUSED

Kui keegi soovib transporti Tallinnast, Tartust, Pärnust jne Paukjärve äärde – Ole kena pane oma soov siia lehele – LISA KOMMENTAARI. Kirjuta ka siis kui tuled SAMADEST PAIKADEST TÜHJA AUTOGA JA OLED LAHKELT NÕUS KEDAGI kohale tooma oma kodulinnast. Kirjuta ja küsi kui vajad telki, või on telgis vaba kohta.
Ka muudes küsimustes: söök, varustus, jne, jne küsi siin. Samad asjad huvitavad ka teisi – ma ei pea 10 eraldi kirja saatma. Saate otse omavahel suhelda. Kui on midagi isiklikku võid julgelt ka e-kirja saata.

Retk läbi looduse iseendasse – Eneseleidmise ERNA

Mulle tuleb aina küsimusi matka kohta. Soovitan minimaalset varustust. Suur hulk mööblit kotis näitab raskust mugavusest lahti lasta.

Oma vaimu matkaks ettevalmistamiseks teen järgmist:

1. Mõtisklen, mediteerin leidmaks eesmärki matkale, oma elule (järgmiseks aastaks, 3ks, 5ks aastaks)
2. Mõtlen millest võiks oma elus loobuda, et anda ruumi uuele.
3. Valmistun astuma ilma virisemata sisse uutest ustest, mis sel matkal mulle avanevad tänu mu taotlusele.
4. Hakkan matkal esitama endale uusi küsimusi, mis suunatud minu sisse. Vanad ja tavapärased on suunatud endast välja. Näiteks mitu km on käia laagrini, kas hakkab sadama. Palju pean vett kaasa võtma, kas mobla levi on…

Nende küsimustega sa näitad sisemist tasakaalutust. Sa annad oma jõu ära kellelegi teisele. Selle asemel sisenda ja ütle endale SAAN HAKKAMA. Laagrisse jõuan õigel ajal. Selles mõnusas pundis, kõrgemas vibratsioonis kulgedes olen õigel ajal õiges kohas.

Kui äkitselt väsin on see märk seismajäänud energiate vabanemisest minust. Väsimus möödub ja ma liigun puhtamana edasi. Leian alati koos matkajuhi ja kaaslastega mulle parima lahenduse. Ma võin ka päevaks aja maha võtta ja lasta grupil oma käimisi käia. Ise veedan päeva mõtiskledes ja enesega olles baaslaagri läheduses. Tean, et tegin seda vajadusest mitte mugavusest ja loobumisest.

2012-eneseleidmise-erna-0030Uued küsimused elus on suunatud enda sisse, oma sisemisele tarkusele.

1. Kas olen ennast vabaks lasknud või matkab vaid mu keha? Vaim võitleb kuskil eemal.
2. Kas olen enesel loonud uue mugavuspesa, kus raske loota muutustele elus?
3. Millele keskenduda, et leida uued teeotsad elus?
4. Millele mõelda, keskenduda kui peas keerleb – võtaks vihmavarju, ei võtaks. Võtaks soojema magamiskoti või kergema?
5. Kuidas jõuda sisemisse rahusse, kus sinus on kõik vastused? Sa talud külma ja vihma, naudid seda.

Toit jõuab sinuni õigel ajal või sa loobud sellest kuni söögi saabumiseni. Su tühi meel on ühenduses kosmosega ja sa saad märkamatult vastused kõigile oma küsimustele ilma küsimata. Sa tunned ennast loojana iga hingetõmbe ajal. Sa mõistad, et see seisund on sinus kogu aeg. Vali, kas sel kesta või eraldad end sellest lõputu ajude gümnastikaga. Suhtu matka loominguliselt. Kirjuta ka Erna matka kommentaari, kas vajad transporti või saad seda pakkuda.

Lõpetuseks

Vastavalt soovile on võimalus osaleda kogu retkel või üksikute päevade kaupa. Pundiga hilisemaks liitumiseks saad telefoniga juhatust. Panen üles ka kohalesõidu kaardi. Soovi korral annan rajal liikumisel individuaalseid ülesandeid enesega tegelemiseks.

Osalustasu kogu 5 päeva matka eest 30eur.

Kui osaled 1 päeva kaupa on tasu 1 päeva eest 10eur.

Osalejate muljed eelmisest aastast

Vaprate naiste mõtted ERNAlt

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to 15.07-19.07 Eneseleidmise ERNA 2015

 1. eve kirjutab:

  tere,
  mina oleks huviline matkaga liitumisest. Kahjuks pole aga transporti. Kui keegi on Tallinnast minemas, siis ehk annaksite endast aegsasti teada!?
  Tänan!
  eve

 2. eve kirjutab:

  tere, pole vastukaja kuulnud. kas leidub veel matkahuvilisi, kes on registreerunud? Kas matk on toimumas? järgmine nädal internetiühendust endal tõenäoliselt pole, sooviks enne teada saada, kas matk on jõus ja kas võin loota kellegi abile kohale jõdmisel!?

 3. Anu kirjutab:

  Tere, mis päeval on kavas öömatk? Tahaksin osaleda, kuid kahjuks on mul võimalik teiega ühineda vaid üheks-kaheks päevaks.
  Aitäh!

 4. Reet Vahermaa kirjutab:

  Sooviksin teistkordselt osaleda ERNA eneseleidmise retkel! Olen Tallinnast, Mustamàelt. Meid on 2 , tuleksin koos yhe töökaaslasega, kes on esimest korda.
  Sooviksime leida lahket autojuhti, kes meid Tallinnast peale vôtaks 🙂
  Minu telefon on: 5580695 Reet

  Kuna olen praegu maal puhkust veetmas, siis oleks parem telefonile helistada vôi saata SMS, kuna kàin harva arvutis ja interneti yhendus kehva, muid vôin pakkumise maha magada .

 5. Aivar Tilk kirjutab:

  Hei,

  Mina hakkan täna kl 22.30 Helsinkist tulema ja tulen homme kl.13.30 Peterburi maanteele ja minu autos on ruumi, kuna olen üksi. Mul on ka telk, kuhu mahub 1-2 inimest veel. Pole teda küll 2 aastat lahti vôtnud, aga ega ta väiksemaks pole jäänud.
  tel: 00358400861619 kui keegi tahab kaasa tulla

  Aivar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga