Jaanuar – ANNA JÄRGI JA KULGE OMA TEED

Elus on tavalised olukorrad, kus sulle midagi peale surutakse. Sa üritad loobuda, kuid jõudu on vähe ja sulle aina määritakse midagi pähe. Tihti anname järgi ja saame suure jama kaela. Vahel on see vaid rahaline häving, vahel on see töö või elulaad pikkadeks aastateks. Kui oled kord sisse kukkunud tekib su umber võrgustik millest raske välja rabeleda. Juhtub ka nii, et me jääme lihtsalt eluga seisma. Keegi surub meile midagi peale, vastame sama suure jõuga. Üritame vastu suruda. Aga päris uut suunda ei vali. Miski ei muutu. Elu seisab. Justkui tahaks miskit uut, aga ise ka väga ei viitsi selle nimel pingutada. Ootame, et vastaspool väsib. Loodame, et talle tuleb mõistus pähe ja ta muutub. Oleme ta peale vihased.

Nii juhtub õppimise, peresuhete, laenude, tööga. Sellises olukorras on pall meie käes ja meie asi on leida miskit uut.

Mida teha kui oled sattunud sellise surve alla. Tihti me isegi ei taju, et oleme sellise supi sisse sattunud, või sattumas.

1. Võta iga päeva endale aega millal rahulikult mõtiskleda. Mine loodusesse, istu, pikuta. Tunneta hingamist, kuula looduse hääli, jälgi looduses toimuvat. Nii leiad tee oma sisemise tarkuse juurde. Saad aru, kus sa hetkel viibid. Korra kuus tasub aeg pikemalt maha võtta, vähemalt päevake endale. Tee selgeks kas kulged enda valitud teed.

2. Kui satud olukorda, mis ei sobi sulle, siis ütle kindel ei. Kui see ei aita siis…

3. Kui sulle sellel vaatamata jätkatakse surve avaldamist mine asjaga kaasa. Kui asi, situatsioon, loom, inimene jääb seisma, siis on teda väga raske liigutada suunas, mis sulle ei sobi. Oma seisaku ja survega ta peegeldab seisakut sinu elus. Näitab, et sa ise survestad ennast. Tuleb kasutada kavalust. Kui lased oponendil tunda, et asjad hakkasid talle sobivas suunas liikuma, saad hiljem juba lihtsalt suunda muuta. Kui hüppad sadamas paadist maha tiritakse sind kohe uuesti peale. Kui paadil on juba täishoog sees, on sind raske uuesti kätte saada. Näilist järeleandmist kasuta suurema muutuse planeerimiseks.

4. Käi ja vestle inimestega, kes säravad. Kes on vabad. Vaata ja kuula neid, võrdle endaga. Uuri nende käest, kas sa oled nende arust vaba.

5. Kui näed, et su elu kuskil seisab siis asu tegutsema juba täna.

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga