Vietnam 2019 sügis 2-3 nädalat soojas paradiisis oktoobri lõpp – november

Hei matkasõber.

Plaan minna Vietnami avastama. Lend Ho Chi Mini- Saigoni. So Lõuna Vietnam. Veedame paar ööd Saigonis.

Saigonis on tohutud kontrastid vana ja uue vahel. Kaasaeg ja traditsiooniline vana linnaosa. Külastame kuulsat turgu. Käime sõjamuuseumis ja Cu Chi tunnelites, mida vitnami võitlejad kasutasid.
Võimalik minna kuulsasse vesinuku teatrisse. Teeme tuuri Mekongi jõe deltasse. See pidi olema maailma kõige rohelisem koht. Veedame seal kuskil hostelis öö või oleme pikemalt.

Edasi lähme Mui Nesse. See on ilus kaluriküla ja turismi koht üheaegselt. Ümbruses on valged ja punased liivadüünid. Oled sattunud nagu Saharasse- kõrbe.

Edasi liigume Da Nangi.DaNangi valge liiva rand on hästi pikk ja lai, ruumi on kõikidele, mere põhi on mõnusalt liivane. Rannapromenaad on pikk, nii et jalutajatel on liikumist küllaga. Ranna nn vastas on igale maitsele söögikohti, enamuses domineerivad mereandide kohvikud ja restoranid, saad ise oma õhtusöögimaterjali akvaariumist valida.

Linna lähedal asuvad kristall koopad. Nimetatakse ka marmormäed. Seal on hulk templeid. Külastame neid.

Siin linnas võib aja maha võtta ja paar päeva randa nautida.
Samas võimalik liikuda ringi ümbruskonnas taksode,busside või rolleriga.
Taksosõidu kaugusel on Hoi An, mis tasub külastamist(vabalt võib taksoga edasi tagasi sõita).

Tegemist jõeäärse vanalinnaga, milles käib usin kauplemine(põhiliselt suveniirid). Linn on madal, põhiliselt 1 ja 2 kordsed hooned, vahel sekka mõni kolmekordne. Siin võimalik veeta aega mere ääres.Võibolla veedame siin mõne päeva. Igal õhtul süüdatakse siin küünlad hiina laternates ja lastakse headesoovidega paberlaevukesi jõkke. Hoi Anis pakutakse jõetuuri (1 tund), olenevalt kauplemise oskusest saab hinna. Jõepoolne turg on täis igasugu söögikraami. Hoi Anist on võimalik võtta paaditrip Chami saarele. Seal imeilusad rannad. Võimalus snorgeldada ja sukelduda.

Siinsed saared meenutvad natuke Põhja Vietnami Ha Longi Bondi filmist tuntud saari. Siin tekib nüüd valiku võimalus. Kas puhata edasi Lõuna Vietnamis või minna öö rongi või bussiga Põhja Vietnami.

Seal on Hanoi oma templitega, Ha longi laht, mis tuntud Bondi filmist kus saab teha päeva, paarise laevatripi. Mäed kus on täiesti mustanahalisi vietnamlasi, nagu neegreid. Need asjad selguvad kohapeal. Siit bronnides tundusid asjad suht kallid. Jään ise kauemaks koha peale. Nii,et kõike annab kokku leppida.

Selle korra tuurist

Vietnam on selline koht kus raske midagi konkreetset ööbimiste ja transpordi osas paika panna. Täna ideaalse hotelli kõrval on homme mürarikas ehitusplats. Magada ei saa ja tolmu lendab. Plaan minna kohale. Esimesed ööbimised panen paika. Teen eeltöö ja siis vaatame kohapel kas asi sobib ja jääme öömajale. Nii saab ka parima hinna. Rongide ja busside osas sama lugu. Kohalikud tripid vaatame jooksvalt. Kui midagi väga head, siis teen bronni eestist ära. Minu Plaan alustada Lõunast Saigonist ja liikuda Põhja Vietnami Hanoisse Pärast vaikselt tagasi lõunasse liikuda.
Kui sind huvitab rohkem põhja Vietnam, võime ka Hanois kohtuda.
Kui sind huvitab Vietnamis seigelda, anna teada. Vaatame kuidas üks mõnus matk sobivalt kokku panna. Anna teada ka sulle sobivad kuupäevad.

Plaan lahkuda eestist oktoobri viimane nädal või novembri algus. Tagasi saada umbes 2 nädala pärast või hiljem. Ise olen pikemalt.

Hind

2 nädalase tripi hind tuleb 1400-1500€.
Hinna sees: on Tallin-Saigon (HO Chi Min)- Tallinn lend. Hotellid,elamised Vietnamis koos hommikusöökidega. Mõnes kohas hinnas ka muud söögid.
Transport kohapeal.
Matkad tripid kohapeal.
Lisaks vaja osta Vietnami viisa- maksab ca 30…40€
Täpsema reisi hinna saan õelda kui lennu pilet käes. Selle hind 500-600€

Päikest
Ralf

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Vietnam 2019 sügis 2-3 nädalat soojas paradiisis oktoobri lõpp – november

 1. Anne Teder kirjutab:

  Tere!

  Olen reisist huvitatud. Kuupäevad saan kohandada, nii et nädal siia-sinna pole tähtis.
  Anne Teder

 2. Miina Johanna Kütson kirjutab:

  Tere!

  Olen huvitatud, aja poolest sobikski oktoobri viimane nädal ja novembri esimene.

  Miina

 3. Ralf kirjutab:

  Kui on huvi kirjuta ralf@hagal.ee
  helista 5548949

  Päikest

  Ralf

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga