Naeratuse nädal

                   Naeratuse jõud

Meil kõigil on kujunenud teatud tava oma lähedaste, töökaaslaste, sõprade ja suures pildis kogu maailmaga suhtlemiseks. Oleme kord rõõmsad, siis kurjad, õnnetud, haavatud jne.  See on meie elamise, selle imelise maailma armastamise viis. Kui sellise elulaadi tulemusel oleme õhtuks väsinud, energiast tühjad, kui meid vaevavad haigused on aeg seda elulaadi muuta.
Andmaks elulaadi muutuseks stardikäsku piisab ka naeratusest, kui seda pidevalt oma huulile lubada. Kui tood jääpurika hetkeks tuppa ei juhtu midagi. Kui purikas jääb pikemaks sooja kätte hakkab toimuma sulamine. Sama on ka naeratusega. Esimene kahtlev suukaareke ei muuda eriti midagi. Meie stressis keha ei suuda sellele koheselt reageerida. Pidev sära silmis aga hakkab meie kehas toimetama nagu sulavesi. Meie pigem happeline keha keskkond hakkab muutuma aluselise suunas. Stressist välja lülitatud mõtlemiskeskus – aju eessagar hakkab verd saama. Pidurdatud vereloomeorganid hakkavad uusi rakke looma – me nooreneme läbi selle. Kui sinus miski muutub, haarab sula kaasa ka maailma sinu ümber. Sa hakkad oma elusse tõmbama uusi inimesi, suhteid olukordi.
Tegelikult on osad olukorrad vanad, kuid sa näed neid uuest vaatevinklist, päikeseliselt poolelt.
Naeratuse toime üle võib pikalt arutada,kahjuks ei sulata tühi jutt jääd.
Tuleval nädalal teen enesele kingituse. Jälgin ennast ja naeratan tuulele, veele, päiksele ja puudele, putukatele ja loomadel, inimestele, oma töödele. Kõige rohkem enesele. Ma tean ,et see toob midagi uut ja ilusat minus esile ja olen tänulik selle üle. Loomulikult enesele ja naeratusele.
Kui peaks olema,  et miskit ei juhtu mu aju sagarate, hapete, kummikute ja putukatega olen võitnud endale särava naeratusega nädala. Olen üritanud ja jaganud seda teistega.

Praktiseerin korra päevas ka sisemist säravat naeratust. Vaata
http://www.hagal.ee/soovituse/sisemine-sarav-naeratus/

Aitäh kui hüppad kampa. Esimene pääsuke ei too kevadet aga paneb südame põksuma. Ja see on mõnus.

Tuleva nädal korraldan Pesa talus Pööripäeva matka
http://www.hagal.ee/uritused/pooripaeva-matk-pesa-talus-20-23-09/
Kui soovid koos minuga naeratust praktiseerida, tule kohale.

Naeratame – mina alustan Nüüd.

Ralf

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga