Sisemine särav naeratus


Meile kõigile meeldib olla ja särada. Iga hetk see ei õnnestu, vähemalt minul. Selle nimel, et õnne- ja särasekundid muutuksid minutiteks ja tundideks, tuleb endaga tööd teha, õppida. Kui tahad suuri lihaseid, lähed jõusaali. Tahad enesekaitset õppida, lähed karate trenni. Huvitab viiulimäng, registreerud muusikakooli. Tunda iga hetk rõõmu ja särada, on samuti võimalik õppida.

Pakun välja, kuidas seda teha.

Esiteks võta endale aega umbes 15 minutit. Rahune ja käitu, nagu oleks endaga toimetamiseks aega pool päeva. Kui inimesele öelda: ” Ole õnnelik, naudi, naerata!”,  on seda suhteliselt raske teha. Samas, kui naeratada niiöelda tahtlikult, hoida naeratust huulil, tõlgendab keha seda kui positiivse emotsiooni väljendust. Ja tekitabki ise endas selle. Viib keha kõrgemasse vibratsiooni.

Sellele järgneb üldine heaolu ja õnnetunne. Sa muutud õnnelikumaks inimeseks. Hakkad rõõmsaid situatsioone ja inimesi märkama, oma ellu tõmbama. Mingi aja pärast tulevad ellu ka materiaalset heaolu väljendavad asjad. Tavaliselt arvame, et oleks mul helepunane Ferrari, piltilus kuninganna või prints kodus, elaksin villas,  no siis… oleksin kõige õnnelikum ja säravam. Positiivne emotsioon valguks minust kõigele ümbritsevale nagu toomingalõhn maikuus ja mu naeratus paneks maailma särama! Kui sul hetkel pole Ferrarit ja sa ei ela villas, siis hakkame koos õppima SISEMIST SÄRAVAMAT NAERATUST.

..Küll prints ka kord selle peale välja ilmub.

Alustuseks lõdvesta nägu nii hästi kui oskad. Lase rahu ja raskus oma otsaesisele, põskedele, lõuale. Silmad on lõdvad, pilukil. Suu on kergelt paokil. Keel pane suulakke nii, et see kergelt puudutab hambaid. Tõmba suunurgad üles, aita kasvõi näppudega, et nad sellega harjuks. Ninasõõrmed on maksimaalselt avatud, et hapnikku pääseks rohkem kehasse.

Taju kogu maailma: nuusuta, näe, kuula läbi lõtvuse ja rahuloori. See vajab harjutamist. Naerata naudiguga, kogu kehaga. Tavaliselt kipuvad pingesse jääma lõualihased. Nende lõdvestamiseks vajavad nad venitust. Kasuta venitamiseks veinipudeli korki, mida hoiad 5-10 minutit hammaste vahel. See venitab lõualihased välja. Hiljem nad lõdvestuvad (seda tee eraldi harjutusena muul ajal, kui loed miskit või vaatad televiisorit).

Praktiseeri SISEMIST SÄRAVAMAT NAERATUST umbes 15 minutit. Naudi oma tegemist. Tunne, kuidas rinnus lööb loitma roosa leek. Kuidas soojus valgub üle kogu keha. Ole see naeratus, mida maailmalt iseenda suhtes ootad.

Naeratame:)

2 Responses to Sisemine särav naeratus

  1. Lii kirjutab:

    Nõus ja mitte!
    Mitte Ferrari pole õnn vaid head ja lahedad inimsuhted. Ma ei kujuta ettegi, kellel oleks just Ferrari või prints/printsess õnnest puudu….Aga õigus on see, et kui oled sisemiselt naeratav, hakkab tõesti ligi tulema lahedaid inimesi ja pahatahlikud ning mossitajad jäävad kuidagi kaugemale….kogetud. 😉

  2. Maie kirjutab:

    Tore! Tänan meelde tuletamast seda korgi-lugu… Võtan Su naeratuse-nädalast osa! Alustan kohe…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga