September – räägi vähem

SAM_3328Tere hea sõber. Septembris räägime vähem ja tegutseme. Suurem soojus ja valgus läbi. Loodus tõmbab end kokku. Tavaliselt hakkab septembri lõpus ja oktoobri alguses tihedalt tulema abipalveid. Olen energiast tühi, siit valutab, väsimus… Nii juhtub iga sügis. Oleks pidanud suvel ennast vormis hoidma. Varem pihta hakkama. Aga kui nii, siis nii. Katsun ennast ka vaikselt sügisvormi ajada.

Linnulaul on vaikinud, sügises on rahu. Kuula tuule sosinat ja võta sellest õppust. Räägi vähem. Tee seda siis kui vaja ja mõtle enne hetk, kas ikka on vaja suud lahti teha. Paljud asjad on niigi sulle ja kõnetatavale selged. Vaikusepäeval Eneseleidmise Ernal ja Teetamatkal said kõik asjad tehtud ilma suurte sõnadeta. Just nimelt tehtud. Enamus inimesi ei suuda tegutseda ja rääkida. Vali kumb on sulle hetkel vajalikum. Sa võid ka rääkida enesesse.

Lõdvestu, hinga sügavalt 4-6 sek sisse, nii et ka kõht on töös. Peale sissehingamist pea 1-2 sek vahet ja hinga 4-6 sek välja. Rahune ja tunneta oma keha. Räägi oma südamega nagu sõbraga. Vaikselt või mõttes. Otsi endas tunne kui sa viimati südant puistasid heale inimesele või koerale. Ole selles tundes koos südamega. Sa ei pea midagi seletama endale või südamele. Sa ei pea kiitma. Ole koos oma südamega nagu armsamaga. Ole nii, et aeg kaob, on vaikus nägu päikeseloojangu aeg. Tunneta kuidas udu jõe kohal on koos sinu ja südamega. Tunneta kas miski kehas otsib veel sinu lähedust. Üks olemist. Kutsu ka tema punti. Ole. Kogu maailm on sinuga. Ta ootab seda rahu ja sinuga koos olemist iga hetk. Ole nii ja taju kuidas kuskilt jõuab sinuni vastus elu olemuse kohta. Lahendus su igapäeva askeldustele on su nina ees. Just nüüd sa märkad seda. Võta veel hetk endale. Nii palju kui vajad. Elu on imeline – naerata endale ja maailmale.

Tee nii iga päev ja sa saad vastused kõigile oma küsimustele. Rääkimata, pärimata, seletamata. Otsi tunnet endas. Tavaliselt saadab meid miski taust raadiost, tv-st jutuvada. Nüüd loo endale uus taust. Tegelikult on see uus olemus. Sa kulged tajudes maailma ja ennast. Oled üks kõigega.

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to September – räägi vähem

 1. Andres kirjutab:

  Jõudu! Kuna oktoobri kohta ei ole ühtegi temaatilist loosungit sellel kodulehel avaldatud, teen enne kuu lõppu oma ettepaneku. Jooge viina! On ju tegemist viinakuuga.

 2. Andres kirjutab:

  Viinakuu sai just läbi. Väemees ei pand ühtki teemat järgimiseks üles. Nõrkuse märk?

 3. Ralf kirjutab:

  Heia
  Loe siis veelkord sept. sõnumit.
  Kui tõesti viina juua, siis tee seda tunde ja armastusega. Naudi iga piiska alkoholi. Võta selleks iga päev. Aega paar tundi. Keskendu sellele. lase end lõdvaks ja ole üks viinaga. Ara jäta päevagi vahele ja suurend iga päev alkoholi kogust ja aega joomiseks.

  Kui nii, siis avastad ehk viinas tõe. Ilmselt oled selle juba niigi enda jaoks leidnud.
  Julge sellele tõele otsa vaadata. See endale välja õelda. Otsustada ,kas see tee on sulle. Või käid seda harjumusest.
  Head kulgemist

  Vabadust igasse sinu hetke.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga