Inimesele on vajalik olla üks Universumiga!

Peatükk Aive Antsovi 2010 a ilmunud raamatust „Mind päästis ravitseja”

Ralf Neemlaid elab Koppelmaal ning oma kodukandi puhast ürgloodust ta lausa jumaldab. Tervendaja on kujundanud oma unistuste elu: tegeleb asjadega, mis talle meeldivad, lubab iga hetk midagi uut oma ellu, ja loobub sellest, mis on oma aja ära elanud. Teeb sporti, ujub, naudib loodust. Rändab ja reisib, aitab inimesi.

Kas tundsid juba lapsena, et Sul on erilised võimed?

Ega eriti ei osanud sellele tähelepanu pöörata. Küll tundsin, et kui midagi väga tahan, selle nimel pingutan ja tööd teen, siis selle saavutan.

Millal ja kuidas avanesid Su tervendaja võimed nii, et hakkasid neid kasutama inimeste aitamisel?

Umbes kümmekond aastat tagasi. Vestlesin inimestega, rääkisin põhiliselt probleeme lahti. Vestluste ajal hakkasid inimesed tundma, et nende kehas toimuvad protsessid, kogeti soojust, surinat.

Kuidas ise oma võimeid tunnetad?

Tunnen, et olen suure tervikuga üks. Ja nagu jõevool läbib mind.

Kas saad võimeid ka enda puhul rakendada?

Jah, saan. Võimetega mõjutamisel on oluline see, et pean kogu aeg oma kanali puhtana hoidma. Ja selle kanali eest hoolitsemine on minu jaoks väga nauditav tegevus. Kui näen inimeste probleeme, lasen kujuteldavatest voolikutest neile energiat, ja samamoodi saan energiat endale voolata lasta.

Milliseid meetodeid kasutad tervendamisel?

Iga inimesega on see individuaalne. Põhiline, et inimene saaks aru: tervis on ta enda kätes. Minu juurde tullakse saama tervendust-abi, aga minu sõnum on, kuidas mitte olla haige. Inimene võib saada probleemist vabaks, kuid tegelik eesmärk on luua eluplaan, kus elada õnnelikult probleemide ja haigusteta. Kui inimene tuleb sooviga saada negatiivsest ilmingust vabaks, ja saavutab selle, kuid peale seda ta elus ei toimu mingit pöörangut, ta jääb elama vanade väärtuste järgi, siis ilmselt saab haiguse/probleemi mingi aja pärast ka tagasi. Kui ta saab tervenemise ja koostame talle uue eluplaani, siis probleem üldiselt tagasi ei tule. Meie elus on tähtis püüelda täiuslikkuse poole, oled sa siis õpetaja, treial, autojuht või tervendaja. Kui püüdled täiuslikkuse poole, tee selle saavutamiseks oma plaan. Siis tulevad kõiksuse jõud sulle appi.

Mida tähendab tervendamine?

Olla harmoonias selle maailmaga, olla tasakaalus, õnnelik, eeskujuks iseendale ja teistele. Tervendamine tähendab viia inimeseni mõistmine, et ta on täiuslik. Et need probleemid, hirmud, haigused, mida kogeb, on ta ise võtnud. Ja sama kergelt, kui need on võtnud, saab ta need endast lahti lasta. Tervendaja on kanal, kes toob inimesele tagasi usu ja aitab ta tervendavasse energiavoolu.

Aga miks ja kuidas inimesed võtavad endale õppetunde ja probleeme?

Nad on tulnud ellu, et õppida ja lahendada mingisugused probleemid siin maa peal. Nad võivad olla ka eelmistes eludes teatud probleemid lahendanud, siis nad tulevad uusi väljakutseid saama, aga osadel on vaja ka vanad probleemid lahendada. Kohati tundub see nagu kooliülesannete lahendamine, mille eest pannakse hindeid hea, rahuldav, puudulik. Tegelikult on need õppetunnid, mille pärast ei tasu väga muretseda. Ka siis, kui enda arust läbi kukume, on tulemus hea kuna oleme omandanud kogemuse.Hinge tasandil võis meie selle elu plaan olla kogeda läbikukkumist, valu, ahastust, kodutust, et järgmises elus toetada samas seisus olevat inimest.

Kui inimene valib õppetunni, siis see võib valmistada talle kannatuse. Kas läbi kannatuse toimubki õppetundide äraõppimine?

See, kas tegemist on kannatuse või naudinguga, on meie enda valik. Mõne jaoks on kannatus see, kui peab sõitma Mersuga, millel ei ole valuvelgesid, teise jaoks on see nauding. ühe jaoks on nauding, kui ta sööb lõhet, teine ütleb, et kokk pole seda täiuslikult valmistanud, ei ole pannud sidruniviilu maitsestamiseks. ühe jaoks on kannatus, kui ta peab päikspaistelise ilmaga jooksma pargis 2 km, teine naudib, kui ta jookseb tuisus ja tormis 20 km, ja ütleb, et ma olen õnnelik, võitsin ennast! Kannatus on väga suhteline. Kui näeme mingit asja kannatusena, siis võime selle kannatuse all surra. Samas, kui teine inimene naudib sama tegevust,võtab kui protsessi milles areneb täiega, särab, on õnnelik.Tähtis on vaatenurk elule mida elame,tegevusele mida teeme.

Millesse Sa usud?

Ma usun, et elan täiuslikku elu. Looja poolt on antud meile võime nautida seda maailma ja tunda end sama täiuslikuna, kui ta ise on. Ma usun, et suudame luua kõike, kui seda vaid piisavalt soovime ja oleme kannatlikud, et tulemused ära oodata. Ma usun, et ükskõik, kui raske ja lootusetu tundub olukord, on alati olemas väljapääs. Lihtsalt tuleb lahtiste silmadega vaadata, korra taganeda hetkeprobleemist, ja näha suurt pilti. Suurt pilti vaadates ja sinna süvenedes tulevad meile appi Kõiksuse jõud, Universum, Inglid, ja me leiame lahenduse!

Aga millest tulevad haigused ja probleemid?

Haigused ja probleemid tulevad sellest pilgust, millega maailma vaatad. Kui maailm tundub muredepuntrana, millega pidevalt võitled, siis tekivadki probleemid. Lisandub kiirustamine, päevaplaani üritatakse mahutada 36 tunni tegemised. Haiguste põhjus võib olla ka ebatervislik toitumine. üheks oluliseks põhjuseks on ka elu planeerimatus: liigutakse kord ühes suunas ja kord teises suunas, ei teata täpselt, mida elult tahetakse, ei teata, kelle meele järgi olla, ja lõpuks unustatakse enda soovid. Kui üritada hea olla oma naisele, töökaaslastele, perele, siis kaob viimaks ka elamise lust.

Mis aitab inimesel end väärtustada?

Soov midagi siin ilmas ära teha, mis oleks eelkõige hea enda arengule. Kui sa teed midagi head iseenda jaoks, et täiuslikult särada, siis on see hea kogu ühiskonnale.

Kas võid avaldada saladuse, kuidas Sa enda elus eesmärke saavutad ning nende saavutamisel takistusi ületad?

Heade tulemuste saavutamiseks koostan alati mingi plaani, ja vastavalt sellele plaanile kujundan ümber igapäeva tegemised. Ma ei klammerdu sinna plaani, ja kui tunnen, et mingid tegevused on ammendunud, üritan leida uusi tegevusi. Tundub võibolla väga imelik, aga ka mu ravivõimed olid planeeritud. Võid oma ellu planeerida ravivõimed, kuid see tähendab, et otsid inimesi, kes suunavad sind meditatsioonide juurde,aitavad leida sinus tukkuvaid võimeid. Leiad aega enesesse vaatamiseks, et mediteerida jõe ääres, mäetipus või kuskil rahulikus olukorras, et endas võimed avastada.

Räägi palun konkreetsemalt, kuidas planeerida oma ellu tervendaja, ravitseja võimed?

Teed kolme aasta peale üldise plaani ning vaatad lahti esimese aasta detailselt, mis tegevused on selleks 1ä kuuks ette nähtud. Näiteks meditatsioonid, jalutuskäigud metsas, kohtumised treenerite ja õpetajatega. Siis teed detailse kuuaja treeningu plaani, kus on kõik tegevused sees: näiteks kaks korda päevas meditatsioon, siis jooks, mille ajal mediteerid jne.

Kui tihti Sul endal tekib terviseprobleeme, ja kui, siis kust abi leiad?

Viimasest ajast ei mäletagi oma terviseprobleeme. Aeg-ajalt ikka kuskile lööd ennast ära või väänad jala välja. Kuid peale seda analüüsin end ning käin läbi teiste ravitsejatega. Tähtis on, et lähed küsimusega avatult teise juurde, kes sind kõrvalt näeb, ja küsid, mis on tema arvates probleemi põhjus. Kui esitad küsimuse avatult ja tahad oma tegelikku murede põhjust teada saada, siis saadki teadmise. Kui oled saanud ausa vastuse, võta see vastu ja tee muudatus. ära hoia egost kinni, et leida põhjuseid, kuidas näidata end paremana.

Millised eeldused peavad inimesel olema, et Sa ta vastu võtad?

Tal on vaja lihtsalt kohale tulla. Siis on temas soov ennast muuta, ja minu ülesanne on leida see kanal, mille kaudu päästa muutumise soov valla.

Kui kaua võtab inimesel tervenemine aega?

See on erinev. Kui on pikaajaline probleem, siis tervenemine võib võtta aega kuni aasta. Samas võib inimese soov oma elu muuta olla nii tugev, et vabanemine-tervenemine toimub hetkega. Kuid on vaja jätkata järeltegevustega. Olen näinud juhuseid, kus inimene tuleb esimest korda ja vabaneb suurest probleemist. Ta läheb oma tavalisse keskkonda tagasi ning mõne nädala või kuu pärast on probleemid uuesti endasse korjanud, sest ei ole jätkanud uuel lainel surfamist.

Kas oled mõne patsiendi tagasi saatnud, ja kui, siis miks?

Olen küll. Kui meil on olnud patsiendiga leping, et tervendan teda ja tema ise teeb harjutusi, täidab mingisuguseid ülesandeid, aga kui ta ei ole sellest kinni pidanud, siis olen inimese tagasi saatnud. Sest inimene ei saa loota ainult minu peale, võti on ka tema käes. Mitte, et täna võib lõhkuda, mis võtab, küll Ralf kruvid kinni keerab. Sellise suhtumisega inimest ma ei aita, sest tal on ükskõiksus enese vastu.

Mis oleks Su soovitus inimestele, kuidas olla tervem ja elujõulisem?

Kui teed plaani, eesmärgi, et nautida elu, olla õnnelik, siis ei pääse haigused ligi. Tee plaan, aga eesmärgiks ei tohi olla taodelda raha, positsiooni, rikkust. Eesmärk on olla omal alal täiuslik. Kui inimene on hõivatud õnne loomisega, tõrjub ta negatiivse oma elust.

Kas Sul on ka mingid rituaalid, millega hoiad end vaimus ärksana?

Alustan päeva kindlate protseduuridega. Ja lõpetan oma päeva, tehes päevast kokkuvõtteid, tänades imelise päeva eest. Teen regulaarselt trenni, käin jooksmas, ujun. Olen teinud jalgrattatrenni ja karated Eesti koondise tasemel, käinud ERNA-taolistel võistlustel üle maailma.

Kuidas suhtud tavameditsiini?

Küsimus on pigem inimestes, kes töötavad meditsiinialal, kui avatud nad on, või kui klammerdunud reeglitesse. Kasuta tavameditsiini, kuid kui sa näed, et see ei aita, siis tähendab, et see uks on sulgunud, ja ei saa lõputult selle ukse vastu prõmmida. Leia muid variante, et end aidata! Tihti on nii, et oleme üritanud tavameditsiiniga end aastakümneid ravida, kuid tulemus on ühe haiguse asendumine teisega. Kui tavameditsiin tegeleb haigusega, on valmis haiguseid kiiritama, keemiaga tapma, lõikama, siis ometi ei tegele inimese kui tervikuga. Samas võib väga kriitilises olukorras, kui muud abi pole, osutuda lõikus ainuvõimalikuks variandiks, et endale aega juurde võita. On arste, kes armastavad oma patsiente ja teevad tööd avatud südamega. Samasuguseid inimesi on ka alternatiivmeditsiini esindajate seas. Kuid mõlemal poolel on esindajaid, kes teevad oma asju tõestamaks positsiooni, edu ja lähtutakse ennekõike rahast.

Kuhu on meie planeet ja inimkond liikumas?

Annan parima, mida suudan, et see planeet saaks olla õnnelik ja et inimesed siin planeedil on õnnelikud! Ei spekuleeri mingite katastroofide ja õnnetustega, vaid tean, et kui annan endast parima, siis planeet hakkab särama. Ja kui teisedki inimesed teevad samamoodi, siis see planeet saab kõige õnnelikumaks ilmaruumis. Saame iga hetk jätta maha viskamata prügi, kasutada kilekotti ühe korra asemel kümme korda, mitte lasta vett täisjoana ja sulgeda kraani kohe peale kasutamist. Saame vähem sõita autoga. üldiselt me teame, mida saame teha, aga piisab sellest, kui hakkame seda tegema! Et muuta ennast ja läbi selle ka planeet Maad õnnelikumaks!

2 Responses to Inimesele on vajalik olla üks Universumiga!

  1. Arina kirjutab:

    Sattusin siia lehele juhuslikult ja pean tunnistama, et kõik, mis ma sellelt lehelt lugesin, oli minu jaoks soe, positiivne, loogiline ja enesestmõistetav. Soovin, et inimesi, kes jagaks samu seisukohti, mis siin lehel välja toodud, oleks rohkem. Aitäh 😉

  2. Tiina kirjutab:

    Tundub,et Ralf on väga soe ja sõbralik inimene. Tore, et ta aitab inimestel ennast leida ja õige teeotsa kätte juhatab. See on õige, et keegi ei saa, ega peakski teist inimest sipsti terveks tegema, et too saaks vanade arusaamade ja mõttemallidega jätkata. Ise oled endale hädad-haigused teinud, ise peaks vaeva nägema nendest vabanemiseks. Tean, see pole sugugi kerge, vahel lööb kõik üle pea kokku ja maailm on üks masendav paik ,aga siis lähevad asjad jälle soovitud suunas ja sa leiad taas usu endasse ja väesse enda sees. See on maru hea tunne-ma suudan oma elu suunata ja olla selle looja. Ja tasub olla tänulik kõige eest, mis sul on!
    Naeratame 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga