Piusa koobaste ühismeditatsioon

Veebruari alguses käisime grupiga Piusa koobastes.

Tore matk ja mõnus olemine emakese maa rüppes oli.
Paar päeva peale matka sain kõne Põlva keskonna ametist. Selgus, et koobaste külastamine on keelatud ilma maastikukaitseala valitseja loata. Sellega võib häirida nahkhiirte talvitumist.
Minu organiseeritud külaskäigu asjus on algatatud väärteo menetlus. Lähen märtsis aru andma oma tegemistest Põlva keskonnaametisse.
Pakkusin ametile välja, et võin organiseerida koobaste keelu siltidega tähistamise ja koobastes koristus talgud. Ajutised sildid pakkusin ,et võiks kohe üles panna. Minu külastusega samaaegselt plaanis sinna ka üks teine seltskond minna. Minu hetke pakkumisest loobuti.
Silt külastus eeskirjadega võiks olla vähemalt külastuskeskuses. Pakkusin ka loengut eneseleidmis ja nahkhiirte teemadel – kuis vabaneda hirmust teatud loomade suhtes ja läbi selle tunnetada maailma turvalisema paigana. Paljud ju kardvad rästikut, põrnikat, hunti, nahkhiiri ….. Kohati lausa vihatakse neid. Tegelikult on see viha, hirm ja selle teemaline uskumus sügaval meis. Teatud loomad või olukorrad, näiteks koobastes viibimine, toovad selle välja. Loengu tulu või annetused läheks siltide paigaldamiseks koobaste juurde.
Mul on väga kahju, et läksin seadusega vastuollu ja viisin inimesed koobastesse ilma loata. Kui oleksin teadnud eeskirju oleksin kindlasti luba taotlenud.
Mu plaan koobastesse minna oli kodukal üleval vähemalt kuu aega.Uudiskirja, milles sellest rääkisin said ka mõned keskonnaameti ja RMK töötajad. Ka oma esimeset külaskäigust kirjutasin kodukal.
Olge kenad ja edaspidi kui näete, et miski plaan läheb valesti andke kohe teada. Mu aadress on kodukal üleval.
Peale koobaste külastust oli keskonnaamaetisse kurje helistajaid ja kirjutajaid küll. Aga parem hilja kui mitte kunagi. Vähemalt peaksid tänu sellele sildid valmis saama.
Aga tühi jutt ei aita. Mõttel ja palvel ja meditatsioonil tohutu jõud.
Teeme teisipäeval, 5.03 kl 21.00 ühismeditatsiooni. Saadame valgust ja armastust Piusa koobastele ja nende asukatele nahkhiirtele. Saadame neile rahu, mida me oma koobastes viibimisega rikkusime. Puhastame algul valgusega ennast ja siis asume meis olevat puhast valgust edasi saatma.
Täpsema teksti meditatsioonist panen kodukale esmaspäevaks.
Palun vabandust, et koobastesse läksin ja sellega sealset rahu rikkusin. Palun vabandust, et seadustest üle astusin.
Anna mulle andeks Ma armastan sind- Koopad, Nahkhiired, Sina, Mina ise.

Armastus ja valgus Piusa koobastel ja selle elanikele.

 

Istu või lama mugavalt. Lase end lõdvaks – vaata mõttes oma pead, käsi, keha, jalgu ja tunne kõikjal mõnusat raskust ja soojust. Vii keel suulakke ülemiste hammaste taha ja naerata kogu kehaga. Sulge silmad.Hinga mõned korrad sügavalt. Sa oled rahus.
Pane käsi kaelale ja leia üles pulss. Tunnete seda. Saa üheks oma südame lõõkidega. Naerata-jälgi,et sa seda tõesti naeratad. Nüüd tunneta, kuis kogu su keha võngub südame rütmis.Vaikselt, kaasakiskuvalt saadab süda oma rütmi kogu meie kehale. Tunneta ja taju,südant. Ta otsib kogu meid ümbritseva maailma rütmi. Ta soovib sellega üheks saada. Taju maailma enese ümber- kella tiksumist, liiklusmüra, tuulesahinat, kuskil  raadiot mängimas. See on maailma pulss, mis sinuni jõuab. Miski seal võib sind segada, kuid see lihtsalt on- võta see omaks ja lase tal koos enesega võnkuda. Hinga. Tunneta kuidas sa lõdvestud. Suuna tähelepanu lõua lihastele- võid neid õrnalt maseerida. Lõdvesta nad. Tunneta lõtvuse lainet. See algab pealaelt ja liigub vaikselt üle näo ,üle kaela , silitab vaikselt rinda ja käsi. Juba on ta kandunud kõhule .Lõdvestuvad puusad. Reied tajuvad mõnusat surinat ja lõdvestuvad.Sääred lõdvestuvad, surisevad. Jalalabad on lõdvad. Sa vajaud sügavale sisemisse rahusse. Nüüd saad sa teha taotluse. Piusa koopad on mõnus elu ja pelgupaik nahkhiirtele. Nad naudivad seda paika ja tunnevad end turvaliselt.Kujuta ette piusa koopaid. Sellisena nagu nad olid meie külaskäigu ajal või sinu mõnel külaskäigul. Võid ka ettekujtada neid pildil nähtuna. Saada sinna valgust ja armastust. Kujuta ette selle valguse tooni, mis tundub sulle sobivaim. Tunneta kuidas see vaikselt nagu udu koopad täidab ja need särama paneb. Naerata, sa tee midagi mõnusat. Tunneta kuidas sa ise koobastes jalutad ja seda valgust kõikjale enda ümber kiirgad. Nüüd kujuta end maha istumas ja valgust, ning armastust kiirgamas. Naerata ja naudi seda. Lõdvestu.Tunneta pehmet liiva enda all. Lõdvestu valgus hakkab sinust veel pehmemalt kiirguma. Tunneta kuidas koobaste rahu sind täidab. Sa vajud sügavale sisemisse rahusse. Naudi seda. Võta aega endale. Lase valgusel ja rahul jõuda koopaseinte ja nahkhiirteni. Taju kuidas see neilt tänuga sinuni tagasi kiirgab. Naerata tänuga. Tunneta rahu endas ja maailmas. Tee miskit , mida sinu arust koopad ja selle elanikud vajavad. Võta endale aega ja naudi hetke.
Tunneta oma käsi, jalgu, nägu. Avane uuesti sellele ruumile kus viibid. Hinga sügavalt .Naerata. Liiguta oma käsi ja jalgu. Tule vaikselt tagasi argiellu. Hoia seda rahu eneses ja maailmas.

Aitäh, et olid koos minu , koobaste ja nahkhiirtega.

Naeratame

Ralf

Kui sul on Facebooki konto, saad oma osalemisest ühismeditatsioonil märku anda Facebookis, kliki siia: https://www.facebook.com/events/536603649718471/

Rubriigid: meditatsioonid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Piusa koobaste ühismeditatsioon

  1. Ralf kirjutab:

    Tore õhtu ka eile. Sätin end küünis heintel.Lõdvestun. Hetk ja minuga ühineb Rex. Pistab nina mõnusalt rinna peale. Lõdvestume koos. Vajun sügavale enesesse-Sügavale sisemisse rahusse. Koos kõigi teiega. Vaikus ja pimedus minus. saan kontakti emakese maaga. Nüüd olen koobastes, koos kõigi teiega. Mõnus olemine. Hingan. Täitun valgusega ja see levib kõikjal mu ümber – liivale, käikudele, nahkhiirtele,meile kõigile. See peegeldub tagasi meilt , seintelt , kogu maailmast ja jõuab säravamana meile tagasi. Sünnib ime meis ja meie ümber-me ise loome ja jagame seda. Aitäh kõigile valgust jagamas. Naeratame.
    Ralf Neemlaid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga