Oktoober – ma ei unusta ennast armastamast

Vanem proua on tulnud minu juurde tasakaalustamisele. Ta siseneb kabinetti. Palun tal hetke oodata ja lähen õue hinge tõmbama. Tagasi tulles näen daami kenasti massaažilaual lebamas. Ootab millal temaga toimetama hakkan. Just nimelt ootab, et keegi asuks teda korrastama. Palun tal püsti tõusta. Milleks see veel. Või et võimlema. Aga püsti ta tõuseb ja jääb veid vastumeelselt edasist ootama. Meil on vaja natuke võimelda. On lõuna aeg. Olen hommikul teinud Harmoonia energia harjutused. Natuke kõhulihaseid ja käsi turgutanud, seejärel ujunud. Vesi on küll oktoobrikuiselt jahe, aga mõnusalt karastav. Olen hommikul avanud end sellele päevale, mõelnud ees ootavatel tegemistele ja seejärel kodunt minema sõitnud.

Hetkel on proua viimane inimene enne lõunapausi. Just praegu on paras hetk teha energiaharjutusi ja sirutada. Minul on seda kõige rohkem vaja. Haaran daami lihtsalt oma tegemistesse kaasa. Tihti olen vastuvõtu päevadel end unustanud. Inimene, teine, kolmas, neljas… Juba hakkab päike õhtusse kiskuma aga ma pole hingata saanud. Söömine on täitsa meelest läinud. Venitus, no jah, ega ei ela alati oma õpetustega kooskõlas.
Nüüd siis võimleme koos. Teeme pöia- ja põlveringe. Mu patsient kiirustab ja teeb asjad ÄRA. Alustame otsast. Hingame paar korda. Vajume alfatasandile. See alfa on hea keeruline nimi. Aitab ennast kangesti targaks teha. Tegelikult keha rahuneb ja see vaikuse signaal paneb aju otsima harmoonilist kulgemist siin ilmas. Tormamine peatub nii väljas kui sees. Sa sisened paradiisiaeda, kus lilled lõhnavad ja linnud laulavad. Kuskil kohiseb meri. Lehed sahisevad. Tunnen lausa kehaga kuidas Rex mu juurde tuleb ja end mu jalgade vastu surub. Nüüd lakub ta mu kätt.

img_3480

Kui oled tasakaalus, siis saad ennast armastada.

Ka vana daam on oma imedemaal. Me mõlemad oleme seitsmendas taevas. Vaatan kuidas proua teeb põlveringe. Rahu ja tunnetusega. Need ringid on haaranud kogu ta keha ühisesse spiraali meie planeediga. Pilk on pööratud sissepoole, tunda on kuidas hetkel on ta siin ja praegu. Selles seisundis on lihtne end ja maailma muuta. Ta näeb ja tunnetab meie kõigi naba all asuvat energia ookeani. Hetkel on see tüünelt rahulik ja seal peegeldub loojuva päikese puna. Ta tajub, et on selle väe valitseja. Tunneb, et rahus olles võib ta kogu seal oleva energia enese jaoks tööle rakendada. Ta lihtsalt on üks kõigega siin ilmas. Temasse jõuab teadmine, et väikese harjutamise ja tahtmisega suudab ta alati enda ellu sellise seisundi tuua. See on alati meis kõigis, vaja on teha taotlus ja luua selle jaoks aeg.
Ta ei soovi lõpetada ringitamist. Ta kaifib. See ongi tasakaalustamine, milles ta ise osaleb. Enam pole vaja oodata teenust kelleltki kõrvalt. Vaja on vaid käivitada endas ühendus sisemise väega ja kõik hea hakkab juhtuma. Alati.

Meil kõigil on vaja teha enne lõunasööki sirutus või võimlemine. Kui tunned tühja kõhtu annab ta sulle märku tasakaalu kadumisest kehas. Kui nüüd vihud keha kiiruga toitu täis, siis nuumad vaid füüsislist keha. Jämemateeria osa meist. Energiakeskused, kanalid ja aura jäävad tasakaalustamata. Üks osa tervikust saab kütust, kuid kogu meie olemuse tasakaal läheb veel rohkem uppi. Vaja on midagi, mis tasakaalustaks ka peenmateeria osa. Nähtamatu osa meist – energiakeskused, kanalid, aura. Selle osa tasakaalustamiseks sobivad hästi energiaharjutused, sirutus või meditatsioon.

Hea on neid harjutusi teha natuke enne sööki. Peenmateeria osa tasakaalustub sel juhul juba varakult ja aitab kontrollida meie lihalikku poolt. Sellisel juhul oleme juba osaliselt tasakaalus. Oleme oma teadvusele andnud rahu signaali. Samas on see ka külluse signaal. Stress ja kiirustamine on kadunud. Keha asub sellisel juhul toitu tellima ja sööma külluse tundega. Ta ei ürita kompenseerida puudust vaid jagab endale kogu maailma küllust. Pole mõtet haarata ja kugistada kui kõike on külluses ja jääb ülegi. Peale eelnevat tasakaalustust, kui see tunne on valitsev kehas sööme hoopis teisel moel. Piisab pilgust täidetud taldrikule, paarist hingetõmbest ja armastuse saatmisest oma toidule. Toidu aura, samasugune nagu meiegi keha ümbritseb, muudab hetkega oma kvaliteeti ja struktuuri. Kartul jääb kartuliks, kurk kurgiks, aga suur olemus nendel toiduainetel muutub. Viiul jääb viiuliks ja kitarr kitarriks aga kui ühte mängib Paganini ja teist Francis Goya on kõik kuulajad vaimustuses. Kui aga keegi võtab emma-kumma pilli esmakordselt kätte on tulemuseks tühi tuba harjutaja ümber.

Toiduained hakkavad peale nendele armastuse saatmist kiirgama armastust meile tagasi. Nii nagu hea muusika kaja, mis metsast ja mägedelt tagasi heliseb on samuti ilus. Tähtis on meie osalus. Me kõik oleme meistrid looma ja jagama armastust. Kui loome, tegutseme lähtuvalt armastusest ja valgusest saadab see meid alati. Meie oleme allikas. Me peame seda lätet julgelt kasutama.

Vanem daam saab esimest korda sooritada harjutusi nii, et tajub sisemist väge endas. Ta tajub keha hoopis uuel moel ja ka kõrvaltvaataja mõistab, et miskit imelist toimub temas. Ta kontrollib ennast ja jagab sisemist sära kogu ümbrusega. Kui üks suudab seda, siis suudavad ka kõik teised. Mina ja sina ka. Sama moodi suudab igaüks meist keskenduda hetkeks toidule ja muuta selle olemust. Muuta ta just selliseks nagu siin ja praegu vajame. Toidu välimus ei muutu, kuid sisemine võnge muutub. Heligi, mis meisse jõuab on hoopis harmoonilisem kui toidul, mis pole meie armastust maitsnud.

pilt3

Pea meeles, armasta ennast.

Proua on harjutused lõpetanud. Palun tal pikali heita, et tasakaalustamisega jätkata. Ta on oma kanalid ja keskused avanud ja tasakaalustanud. Olen talle ka juua andnud. Piisavalt, et looduse informatsioon jõuaks kehasse ja oleks mõistetav. Ta on puhas lehekülg, kuhu taotluse abil ja looduse väega võib mida iganes ilusat kirjutada. Asun seda tegema. Protseduurile annab jõu positiivne emotsioon meis mõlemis. Kallistame, proua lahkub. Ma ei tea, kas ta hakkab edaspidi piisavalt jooma, kas ta teeb harjutausi rahuga või “teeb ära”. Ma ei tea, kas ta saadab oma toidule enne lusika haaramist armastust. Ja ega see mind väga ei huvita. Ma ei pea muretsema kogu maailma eest. Piisab kui ma ise oma elu planeerin ja endale parimat annan. Tähtis on ennast mitte unustada. Hoida end tasakaalus, puhata, nautida, armastada. Seda ei saa keegi teine teha. Kui teebki, siis selle mõju meile on tühine. Kui armastame ise ennast oleme loonud terviku. Oleme üks enda ja maailmaga. Sel juhul olen ma elav eeskuju ja see kiirgus, mis minust lähtub muudab kõike mu ümber.

Kuidas armastada ennas? Tee nii:
Kui oled tasakaalus, siis saad ennast armastada. Muidu on see vaid sõnakõlks. Võta paber ja pane kirja asjad mida vajad tasakaalus püsimiseks. Mina panin endale kirja kõige olulisemad asjad.
1. Joo piisavalt vett.
2. Tee hommikul energiaharjutusi.
3. Räägi oma toiduga armastuse keeles.
4. Võta lõuna ajal enne sööki aeg maha. Venita ning siruta ennast
5. Õhtul mediteeri või kuula meditatsiooni. Hagali lehel on üht teist mis sobib.
6. Leia iga nädal pool päeva või päev päris enda jaoks, et lugeda, mõtiskleda või lihtsalt olla.
7. Tegutse kire ja õhinaga. Anna elule tähendus.

Armasta ennast!

ralfi_allkiri

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga