Koppelmaa väemees Ralf Neemlaid

Selleks-et-elus-midagi-muuta..

Selleks, et elus midagi muuta, soovitab Ralf aja maha võtta ja teha asju, mida pole harjutud tegema – näiteks minna metsa ja lõhkuda puid või sõita kuu aega jalgrattaga.

“Vesi on inimesele vajalik nagu autole õli. Ilma õlita sõidad-sõidad ja üks hetk mootor jookseb kokku ja käib kõva litakas. Samamoodi on inimese organismiga. Keegi ei tunnista, et ta on ise nõrk – süüdistame oma hädades teisi ja nii anname oma jõu ära.”

Saue vallas Koppelmaa külas Pesa talus elab Ralf Neemlaid, kes võtab kodus vastu inimesi ning korraldab erinevaid harmoonia kursusi.“Olen siin elanud 12 aastat. See on energeetiliselt hea koht, Keila jõgi teeb tiiru ümber maja,” räägib Ralf. Tema sõnul peab tugevdama olemas olevat positiivset ja nõrgendama negatiivset – see ongi Feng Shui. Tervendaja töö kõrvalt peab Ralf Ääsmäe kooli ja külaseltsi esimehe ametit, käib kolm korda aastas matkamas ning on elu aeg karatega tegelenud.

Siseneme küüni, kus Ralf viib peamiselt läbi mediteerimisi ehk viib inimesi sisemisse rahusse. “Linnast inimene tuleb stressist, mina aitan selle maha võtta,” juhatab Ralf vestluse sisse.“Mediteerimine on hea sõna, mida kõik kasutavad, aga keegi ei tea, mida see täpsemalt tähendab,” muheleb Ralf. “Lihtsam on öelda “sisemisse rahusse jõudmine”. Inimesel on vaja rahu. Iseasi kuidas selleni jõuda – kas puid raiudes, heina niites, raamatut lugedes või küünla leeki vaadates. See on sinu valik,” räägib mees, kes ise on inimeste sisemisse rahusse viimiseks kasutanud parmupilli.

Kuidas tervendab?

Ralfi õue peal asuvad mitu huvitavat kohta: meditatsiooni küün; magamiseks ait; jões kivi, mis aitab sõltuvustest vabaks saada; püramiid, mis toob armastusenergiat ning suur heinamaale sisse niidetud spiraal. “Spiraali sisenedes tuleb esitada positiivses vormis taotlus ning väljudes tänada. Püramiid tõmbab sellist energiat, millele taotluse esitad. Tundub müstika, aga tegelikult töötab,” sõnab Ralf.
Kõige olulisem on, et inimene, kes Ralfi juurde tuleb, tahab ise terveneda ja endaga tööd teha. “Panen inimesele käe õla peale, vaatan tema sisse ning panen inimese võnkuma. See on nagu sõeluks jahu – saad jämeda energia peenemast eraldada,” selgitab Ralf, kuidas võnkumisega jääb alles peenem energia ehk armastus, läbi mille oleme üksteisega seotud. “Näiteks inimesed viskavad pikali ja parmupilliga viin kõigepealt ennast ja siis teised võnkesse ehk kõrgemasse vibratsiooni. Nii jõuab info kvantvälja ehk ühisesse energiavälja ning inimene hakkab ise seda infot ja neid inimesi enda juurde tõmbama, mida tal vaja on,” kirjeldab Ralf tervendamisprotsessi.

Miks tekivad haigused ja hädad? Inimesel tekib võimas negatiivne emotsioon ja energiaväli hakkab lagunema. Mingisugune koht auras loob ühenduse suure negatiivse energiaväljaga, kust hakkab keha hävitav energiat sisse tulema. “Näiteks kui naine on armukade, siis iga järgnev armukadeduse hoog on võimsam. Üks korralik vihastamine kurnab keha täielikult. 20 km jooksu on selle kõrval kökimöki. Lõpuks võib täiesti suvaline asi selle käivitada, aurasse tekib auk ja see lööb välja füüsilise haigusena nõrgemas organis,” teab Ralf.Päris ja pseudo “ise”

See energiarütm, kus inimesed tulevad töölt söövad ebatervislikult ja liiga palju, vajuvad teleka ette ja haaravad jooksma mineku asemel õlle järele, on Ralfi sõnul maailma vallutanud. “See on nagu tablett või massaaž, mis tekitab korraks hea tunde. Peaksime end sellest energiaväljast lahti ühendama,” on Ralf veendunud.

Inimesed ikkagi elavad valede kohtade peal, kus on halvad energiad. Kuidas tunda ära head kohad ja head asjad? “Endale peab tervise ja heaolu miinimumnõuded paika panema. Muidu ei tunne head ära ning massimeedia, teiste arvamus või enda mineviku arvamused loovad sinu elu,” räägib Ralf. Kõige olulisem on juua piisavalt vett – see on ühendus kosmose ehk enda intuitsiooniga. “Kuskil 80-90% inimeste rakud on liiga kuivad. Hakkad tahtma näiteks punaseid pükse selle asemel, et tahta olla õnnelik. Kui sa oled õnnelik saad sa need punased püksid niikuinii,” naerab Ralf.

Teine asi on, et kolm korda päevas tuleb teha energia harjutusi: hommikul ja lõuna ajal võtta aeg maha ja teha sirutusi, õhtul mediteerida. “Kui tahta nüüd edasi areneda ja mitte jääda elatusmiinimumi peale, siis igas nädalas peaks olema pool kuni üks päev iseendale, kus kuulad head muusikat, püüad kala või loed raamatut,” räägib teadjamees. Tegeleda tuleks mitte iga kord erineva asjaga, vaid valida üks konkreetne suund, milles end edasi arendada. Kõige hullem, mis paneb inimesed rakkesse on raha. “Tahetakse marmorseintega korterit ja pärast makstakse 30 aastat laenu tagasi. Siis sa ei saagi lubada 3-4 päeva kuus iseendale pühendada, sest pead raha tagasi teenima ja oledki ora otsas,” nendib Ralf.

Kuuse alla elama

“Kui tegelesin veel karatega, siis laulva revolutsiooni ajal moodustasin suured karate rühmad, kes oleksid valmis tegutsema lauluväljakul, Toompeal ja Kadriorus. Ma pole selline siidikinnastega ravitseja, kes ütleb, et mine joo vett ja maga. Kui vaja siis löön ikka jalaga pähe,” viskab Ralf nalja. “Ühel õhtul peale Toompealt tulekut läksin Otepääle laagrisse. Istusin jõe ääres ja silmitsesin ühte leppa ja nägin, kuidas puu ümber hakkas õhk võbelema. Küsisin puult, kas ta tunnetab mind ja kohe see energia hakkas liikuma. Siis ütlesin talle: “ma armastan sind,” ja tundsin, kuidas see see udupilvena mulle tagasi tuli. Siis ütlesin kõikidele puudele, et ma armastan neid kõiki ja siis see udupilv läks lainena laiali. See oli võimas! Sain aru, et oleme kõik rohkem seotud kui suudame seda ette kujutada,” pajatab Ralf energeetika nägemise tekkimisest.

“Mõistsin, et pean töötama endaga ja inimestega, kes minu juurde tulevad. Läbi enda oskuse annan neile võimaluse jõuda samasse kohta. Siis hakkasin karated tegema teist moodi, panin igasse lööki armastuse olukorra ja inimese suhtes. Karates käis rahvast nagu murdu ja raha oli jalaga segada, aga mulle ei meeldinud see asi. Võtsin pooleks aastaks aja maha ja ei teinud mitte midagi. Tundsin, et tahan inimestele käed peale panna. Siis läksingi 30 päevaks kuuse alla ja olin kogu aeg sellises roosas udus. Seal laeti mulle sisse ravivõimed,” jutustab Ralf.

Muutumises elurütm

Inimesel oleks nii nagu loodusel vaja talvel rohkem magada, kevadel rohkem tegutseda ja pidevalt muutuda. “Mina magan ülepäeviti aastaringselt õues, kas kuuse all või kus iganes,” räägib mees, kelle sõnul on voodi reeglina see koht, kuhu stress ladestub. “Öeldakse, et küsimus on veesoontes, aga tegelikult anname oma jõu ära veesoontele. Tassime negatiivset energiat endaga kaasa ja kui oleme voodisse muremõtteid tassinud, siis loome magades ühenduse negatiivse energiaväljaga. Olgu see vihastamine, armukadedus vms,” selgitab Ralf.

Sellepärast on vaja energeetiliselt puhastada. “Veesoone mõju on märksa väiksem kui see, mida oleme ise loonud. Puhastamine tähendab pesemist, viirukite põletamist ning pendli kasutamist. Pendel on nisuke asi, mis elab oma elu. Kui teed taotluse, saab pendel selle ellu viia. See nõuab harjutamist,” teab Ralf.

DNA programmeerimine

Lisaks matkadele, kursustele ja energiate tasakaalustamisele pakub Ralf ka DNA programmeerimist. “DNA sisaldab kogu informatsiooni meie ja universumi kohta, suur osa sellest pole aga kasutusel. Kui oled pinges ja stressis, siis mingid osad DNAs muutuvad. Nad töötavad selle nimel, et hoida teatud tasakaalu. Tasakaal võib olla aga selline, et nad hoiavad sind stressis edasi.” Ralfi sõnul on siis vaja muuta DNA ahelaid ja viia nad algsesse seisundisse tagasi, mis on tegelikult väga lihtne. “Viin patsiendi sisemisse rahusse ja asjad hakkavad muutuma. Aatom on tegelikult 99,999% nähtamatu ja ainet pole. Seal on ainult energia ja see on kõik. Aatom võtab selle kuju, mida vaatleja tahab,” selgitab Ralf, kuidas DNA programmeerimine kvanttasandil töötab: küsimus on muutja ja muudetava sageduses. “Sisemises rahus on kõik võimalik,” on Ralf kindel.

1 Response to Koppelmaa väemees Ralf Neemlaid

  1. Õige eestlane kirjutab:

    Kas songast saate ka jagu?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga