Juuni – leia endale eeskuju

Lapselapsed on minu pool Pesa talus. Nad on palli tagunud koos Henryga ja nüüd on see kadunud. Kõva 15 minutit on otsimine käinud. Rohi leppade ja kuuskede ümber maha tallutud. Lähen appi. Paar hetke otsimist ja ma leian. Ei mitte palli aga selle, kes mind appi kutsus. Kogu palli otsimise aja tajusin samas kandis ärevust. Nüüd leidsin linnupesa. Ema istus pesas, pea maas. Temas võitlesid ärevus, hirm ja teadmine, et peab jääma. Võitis sisemine rahu temas. Samal hetkel kui nägin pesa, pöörasin pilgu kõrvale. Hästi oluline on vältida sellises olukorras silmsidet linnuga. Siis ta tunneb, et on avastatud ja võib lõplikult pesa maha jätta. Kutsun lapsed kohe ära. Tühja pallist. Leiame uue tegevuse. Jätame linnu rahule.

Ülejäänud päeva jooksul läheb mõte ja tunne korduvalt pesale, linnule ning tema meelekindlusele. Ta on minu meister. Otsin endas seda tunnet, mida lind mulle õpetas. Rahu. Otsin endas seda sihikindlust mitte jätta pooleli. Otsin julgust teha asju, mis ajavad hirmule. Tean, et minus ja meis kõigis on sama julgus ja järjekindlus. Tuleb see vaid leida.

Olen nii palju inimestelt kuulnud – ma ei tea, mida oma eluga peale hakata. Mul pole eesmärki, pole soove. Samas räägivad nad kohati väga kirglikult sõbrast kellel läheb hästi, vanaemast, kes saab kõrges eas hästi hakkama ja on seltskonna magnet. Temalt käiakse nõu küsimas ja lihtsalt silma vaatamas. Temas olevat armastust nautimas. Keegi oskab ilusti kardinaid sättida, kodu kujundada või puid laduda. Mõnus on nautida sellise inimese suurepärast käekirja. See inspireerib. Mõnus on sellise inimesega koos töötada, koristada, tema juures olla. Tavaliselt jääbki enamusel inimestel see kogemus vaid hetkeks mentori juures. Lõõgastuseks, väljalülitamiseks, selle inimese aitamiseks. Sa oled saanud aspiriinitableti, mis võtab hetkeks peavalu või kargu millele haiget jalga toetada. Kohati võrdub see sigaretiga, mis hetkeks pinge viib või pokaali veiniga. Küll on teada, kuidas need mõjuvad.

Me valime oma elus valuvaigisti või tuimestaja, selle asemel et valida õpetus, tee, eeskuju. Hea on lihtsalt toimetada koos mentoriga, täita ta soove, tunda end vajalikuna. Tunda, et oled osa suuremast pildist, mida koos meistriga lood.

See on hea.

Veel parem on jälgida samal ajal meistrit ja mõelda, teha taotlus, mõistmaks, mis erinevus on sinus ja temas. Mis teeb temast meistri, sinust õpilase. Tegelikult vast ainult vaatleja. Mida peaksid tegema, et saada imetlejast õpilaseks?

Mõne õpetaja tase tundub nii kõrge, et temani jõuda näib lootusetu. Vali siis endale eeskuju, kes oskab mõnd igapäevast asja hästi teha. Ta võib olla see, kes ei närvelda liikluses. Saab suurepäraselt meikimisega hakkama. Vali õpetajaks inimene, keda sa ei tunne, aga õpib iga päev sinuga samas rongis sõites võõrkeelt. Mõtle, mis impulssi vajad sina, saamaks tema sarnaseks. Leia oma igasse hetke õpetaja, kas enda sees või väljaspool, kes just siis meelde tuleb ja sind toetab, kui soovid käega lüüa. Mõtle kuidas ta käituks sinu olukorras. Kas ta loobuks? Mõtle kuidas käituvad inimesed kui on lükatud välja mugavustsoonist. Kuidas õpetajad hingavad, kõnnivad ja naeratavad? Mõtle kuidas käituvad raskes olukorras. Kuidas püstitavad eesmärke?

Tee nii.
Võta päevas aeg, kus jälgid maailma leidmaks endale eeskuju. Maailm ei ava end niisama. Sul on vaja lapseliku vaatleja pilku. Pilku, mis saab alguse sisemisest rahust. Sa lihtsalt oled ja vaatad. Kõiges millele pilk peatuma jääb näed sa peegeldust iseendast. Oled osa maailmast ja sellest, mida vaatad. Kõik vestleb sinuga.
Sellisesse seisundisse jõudmiseks on vaja rahu endas. Selleks võta aega ja kõnni. Midagi mõtlemata, midagi soovimata. Sa võid liikuda poe või pargi suunas, liikuda trepist üles. Tee seda täielikult kohal olles. Oma jalgu tunnetades. Unusta selleks hetkeks pood, park, kontor kuhu jõuda. Ole ise enese sammud maailmas.
Sellises sisundis hakkad nägema maailma oma õpetajana. Tulevad uued arusaamised ja mentored. Leia see inimene, lind, loom, kelle sarnane soovid olla. Vast isegi mitte inimene, vaid omadus, mida soovid endas näha. Tunneta oma eeskuju. Taju seda osa oma mentoris, mis laseb tal olla ja sellisena elada. Sa ei pruugi kohe leida endale lõpplahendust, kuid oskad seada esimesi samme. Sa saad liikuma. Hiljem leiad sa edasise tee. Uue väljakutse, mentori.

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga