Jaanuar. Ole ettevõtmistes, mis teevad sind õnnelikuks.

Istun jalgupidi vanni äärel. Lasen külma vett varvastele ja kätele. Jäsemed tulitavad külmast. Vees leotamine võtab suurema valu ära. Pärast voodis maseerin veel varbaid. Hiljem surun sõrmed jalge vahele, et näpud täiesti üles soojeneks. Nii ma uinusin enne täielikku üles soojenemist.

Käisin väljas lund rookimas. Ega hullu põhjust polnud minna aga kohe tõmbas õue. Mõtlesin, et olen kümmekond minutit. Olin nirult riides. Pigem paljalt. Jäin tegutsema paariks tunniks. Tuppa jõudes oli kell üks hommikul. Puuvillased püksid üleni valgeid lumepallikesi täis. Samad pallikesed olid ka fliisi krael, rinnal ja alumise serva küljes. T-särk oli läbimärg. Täpselt nii nagu lapsena sai peale kelgutamist lumememmena tuppa tuldud.

Nii mõnus oli rookida, siis räästastest labidaga lund alla ajada. Kraevahe sai muidugi korralikult valget kraami täis. Selg õhetas mõnusalt. Oleks võinud tuppa minna ja normaalsed vatid selga visata. Samas tundsin, et pole põhjust, saan hakkama. Olin nagu laps hetkes. Tegin asju, mis meeldisid. Täie kirega. Kui selline tunne tuleb, siis on õige lõpuni minna. Kui ka pärast haigeks jääd, siis käib see kiirelt ja särtsakalt üle nagu puhastustuli. Paar päeva mõnusat palavikku ja keha sätib elu uutele rööbastele. Terve ja väekana.

Kui naudinguga tegutsed, siis võid öö läbi üleval olla. Järgmine päev jätkub energiat ikkagi. Sa pole midagi kulutanud. Suur ja vägev loodus on sinust läbi voolanud ja asjad on tehtuks saanud. Sina oled olnud see õnnelik kanal, keda on kasutatud energia suunamiseks. Lihased ja kondid võivad hommikul esimese ehmatusega vähe valutada aga hetke pärast kulged uuesti sisemises väes ja looduse toel. Kogu valu põhjustav piimhape saab hetkega kehast pühitud.

Jaanuar algas lumiselt. Kogu siiani sadamata lumi on justkui kuskil vakas hoitud ja jagatakse nüüd lahkelt välja. Olen see aasta tegutsenud asjadega, mis mulle meeldivad. Käin jooksmas ja suusatamas. Kirjutan asjadest, mis mind puudutavad.

Eelmine nädalavahetus käisime Henryga suusatamas. Liikusime mõõda jäätunud jõge. Kange külm näpistas, aga tunne mis tekkis oli võrratu. Kogu suusatiir kesti üle kolme tunni. Saatjaks oli meil Rex ja päikeseloojak. Algul muutus maailm kollakaks. Puude ladvad ja taevas olid kuldsed. Seejärel muutus ilm oranzikaks. See värv oli hangedel ja lahtisel kärsetikukohtade veel. Pool tunnikest hiljem valitses maailma roosa. See värv tungis ka meie hinge. Tegi olemise kergeks. Koju jõudsime pimeduses. Kogu matka oli meid aeg ajalt saatnud jõe kärisev jutt ja paukumine.

Veetase langeb iga päevaga. Tühimiku kohal ei suuda jää end kaua ülal hoida ja langeb üks hetk alla. Käib kõva ragin. Vahel paugatus. Hetke pärast katab jääd 5-10 cm paksune veekiht.

Me oleme harjunud hoidma end tasakaalus võimlemise, jooksu, matkamise ja veel muude tegevustega. Need on selleks, et peaks igapäeva rabelemisele vastu. Olen see aasta alustanud oma tegevuste auditiga. Praagin välja ettevõtmisi, mis mulle ei meeldi ja mida teen kohusetundest või seetõttu, et nii on kombeks. Tänu sellele on jäänud aega asjadele, mis tõesti meeldivad.

Lume rohkus on pannud mind labidaga tegutsema. Mingi hetk tuli Henri jutuga, et soovib lumeonni ehitada. Tegime kiirelt oma nädalavahetuse toimetused ära. Tassisime puud, kloppisime kohevas lumes vaibad. Ülejäänud aeg oli meile. Rookisime lund ja sättisime selle onni jaoks paika. Kahe tunni pärast oli õu lumest lage ja onn enam vähem valmis. Ema ajas nüüd Henry tuppa. Külm, süüa vaja… Mina jätkasin vaatamata tungivatele nõudmistele. Kui tegutsed mõnuga, siis energiat jätkub. Kõht ei tühjene ja jõuvarud on lõputud. Universum on oma väe salved sulle avanud.

Onn sai valmis. Nüüd saabus hetk lumekupli alla põrandale pikali visata ja lõõgastuda. Hingan, sulgen silmad. Keha suriseb. Onnis on täielik vaikus. Pulss lööb rahulikult ja rütmiliselt kehas. Olen hetkes. Avan silmad. Näen ainult valget valgust. Onni seinte krobeline pind on kadunud. Kõik on ühtlases valges udus. Jaapanlased nimetavad seda satori. Oled kohale jõudnud. Selleks soovitatakse tunde istuda valge seina ees ja seda vahtida. Peale tänast soovitan sulle ehitada oma onn.

Rubriigid: ettevotmised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Jaanuar. Ole ettevõtmistes, mis teevad sind õnnelikuks. on saanud ühe vastuse

  1. Annika kirjutab:

    Võrratu,,, Aitäh, Ralf!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga