MEDITATSIOONIST JA KURSUSEST

Meditatsioon on eneseavastusprotsess. See on leida endas miski, mis on olemas, aga elu suures virrvarris oma nina all jääb märkamatuks. Kas see on sisemine rahu, õnn, üksolemine kogu looduga selgub meditatsiooni käigus. Vahest piisab ka algatuseks kui näeme lihtsate probleemide ja emotsioonide taha. Saame aru miks vihastame, kurvastame, mis teha et need seisundid meid terveks päevaks või isegi nädalaks ja pikemaks perioodiks abituks ei muudaks.

Kursuse eesmärk on läbi meditatsiooni tunnetada sisemist rahu.Koos mediteerides jõuda rahu seisundise.Luua sulle majakas,mille suunas liikuda,kui on tunne, et kõik on kokku langenud.

Kui oled korra koos tegutsedes jõudnud sisemisse rahuse on seda üksi lihtsam leida. Sa ei otsi midagi abstraktset vaid konkreetset tunnet endas. See on ka sinu tugevaim side kogu ülejäänud maailmaga.

Meditatsioonist ja teooriast.

Kord oli proua kloostris külaskäigul ja sattus seal vestlusse mungaga. Ta esitas palju kusimusi meditatsiooni kohta. Soovis kuulda kõikvõimalikke nüansse. Iga asja peale, mis munk talle kostis lausus proua – väga huvitav, aga ma olen seda juba kuskil kuulnud või lugenud.
Lõpuks küsis munk. Armas proua, aga kas te ka mediteerinud olete. Vastus oli: ei mul lihtsalt pole selleks aega.
Selle peale ütles munk: Te olete nagu kana kasvataja, kes hommikuti korjab pesadest kana si…a kokku aga munad jätab pesadesse.

Mina lähen mune korjama, st. MEDITEERIMA

Meditatsioon on:

  • Süsteem ,mis aitab vaadata elule rahulikult ja tasakaalustatult
  • Elamis kunst ühiskonnas ja üksi olles
  • Oskus ja võimalus teha enesega tööd ja jälgida ennast kõrvalt
  • Distsipliin ja süsteem igapäeva elus

Meditatssioon ei ole:

  • Rituaal
  • Filosoofia, religioon, intelektuaalne õpetus
  • Vastandumine sotsiaalsele elule, oleskelu
  • Põgenemine igapäeva elust

Oma elus ja kursuse ajal loobu valedest, vargusest, tapmisest, mõnuainetest ja mürkidest. Ole aus enda vastu. Kanna lihtsaid riided. Kursuse ajal magame lihtsal asemel, sissi telgis, mis on vajadusel kõetav, või aidas. Sööme lihtsat taskaalustatud toitu. Väldime sidet muu maailmaga – oleme siin ja praegu, tegeleme endaga.

Huvi korral vaata ka videot ja osalejate muljeid:
Hetked suvisest meditatsiooni laagrist (suvi 2011)
Enesega olemise nädalavahetus… (mai 2012)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga